İl Merkezine taşınacağı 2 ay önce duyurulan Pamukova ve Geyve Kadastro birimlerinden sadece Pamukova Kadastro biriminin kapatılıp Geyve’ye taşınmasına Pamukova İlçe Kaymakamı öyle bir tepki gösterdi ki… 

PAMUKOVAHALK.COM'dan İsmail ÇETİNTAŞ'ın haberine göre;
Tüm Türkiye'de kadastroların sayısallaştırılmasından sonra, resmi kadastro işlemlerinin e- devlet üzerinden veya LİHKAB bürolarınca yapılabilmesinden dolayı bazı ilçelerdeki kadastro birimlerinin il merkezlerine taşınması planlanıyordu.

Pamukova ve Geyve Kadastro İl merkezine taşınacaktı ama...
Bu kapsamda, 2 ay önce Pamukova ve Geyve Kadastro birimlerinin İl merkezine taşınacağı haberleri her iki ilçede de tedirginlik yaratmış, Ak Parti İlçe ve Belediye Başkanları kadastro birimlerinin İlçelerinde kalması için çalışmıştı.

Borsa günü düşüşle tamamladı Borsa günü düşüşle tamamladı

Geyve kaldı! Pamukova'nın Geyve'ye taşınması kararı verildi!
Ancak geçtiğimiz hafta enteresan bir gelişme yaşandı Pamukova Kadastro biriminin Geyve İlçesine taşınması için talimat verildi.

Pamukova Kadastro birimin 13 Haziran Pazartesi (Bugün) gününden itibaren Geyve’de görev alacağını işlemlerin Geyve Kadastro dan yapılacağı yazlı olarak bildirilerek taşınma işlemlerin başlatılması talimatı verildi.

Pamukova Kaymakamı Ünlüsoy kadastronun taşınmasına odanın anahtarını alarak karşı çıktı!
Geçtiğimiz hafta Cuma günü Pamukova Kadastro biriminde görevli memurlar odalarındaki eşyalarını toparlamaya başladılar. İddialara göre bunu duyan Pamukova İlçe Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, Kaymakamlık ile aynı bina içinde bulunan Pamukova Kadastro birime gitti. Memurların bilgisayarları ve özel eşyalarını topladığını gören Kaymakam Ünlüsoy, Pamukova Kadastronun Geyve’ye taşınmasına tepki gösterdi ve memurlara hiçbir malzemeyi almamalarını söyleyerek, odanın anahtarını istedi. Birimdeki malzemeleri bırakan memurlar, Kaymakam Ünlüsoy’un ısrarı üzerine Kadastro biriminin anahtarını kendisine verdiler. Kaymakam Ünlüsoy Kadastro birimin kapsını kilitleyip anahtarını yanına aldıktan sonra makamına geçti.

Kaymakam Pamukovalıların Kadastro işlemleri için Geyve'ye gitmesine razı olmadı...
İddiaya göre Pamukova ve Geyve Kadastronun İl Merkezine taşınacağı söylenip sadece Pamukova Kadastro’nın kapatılıp Geyve İlçesinde hizmet vermesine tepki gösteren Kaymakam Ünlüsoy, Pamukovalı vatandaşların kadastro işlemleri için Geyve’ye gitmesinin mantıkla bağdaşır tarafının olmadığını, yapılan uygulamanın hatalı olduğunu, İlçe Kaymakamı olarak Pamukovalı vatandaşların hakkını korumak gerektiğini ifade ederek tepki gösterdi.

Kaymakam Ünlüsoy'un Pamukovalıları düşünerek verdiği tepki sonrası neler olacak?
Sakarya Tapu Kadastro ve ilgili diğer kurumlarla telefon görüşmesi yapan Ünlüsoy, İlçeden Kadastro biriminin gitmemesi gerektiğini kararın gözden geçirilmesini istedi.

Kaymakam 40 yıllık devlet adamlığının hakkını verdi...
Yaşanan bu olay İlçede kurum amirleri arasında konuşulurken, vatandaşlar Kaymakam Mustafa Ünlüsoy'un İlçe halkının hakkını savunup gösterdiği tepkiye " Helal olsun Kaymakamımıza kimsenin yapmadığını yapmış. 40 yıllık memuriyet tecrübesinin, devlet adamlığının hakkını vermiş " dediler.

Şimdi Pamukova bugün Geyve’de eşyalarını( Evrak ve bilgisayarlar) taşıyıp göreve başlaması gereken Pamukova Kadastro personelinin ne yapacağı merakla bekleniyor.