Deneyimli gazeteci Sedat Balta Kaynarca Belediye Başkanı Kadir Yazgan’ın iletişim ve basın danışmanı oldu. 

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu Sedat Balta Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcılığı, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunuyor. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen ‘sarı basın kartı’ sahibi Sedat Balta mesleğe İstanbul’da Güneş Gazetesi’nde başladı. 1994 - 1999 yılları arasında Kaynarca Belediyesi basın danışmanı, daha sonra Anadolu Ajansı ve çeşitli gazetelerde muhabirlik, Anadolu gazetesi ve Adapazarı Akşam Haberleri gazetelerinde genel yayın müdürlüğü görevlerinde bulundu. Mesleğini Adapazarı Akşam Haberleri gazetesinde Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve 1992 yılında kurduğu ve Genel Yayın Müdürlüğünü yaptığı Kaynarcahaber’de sürdürüyor. 

CHPli başkan polisle zabıtayı karşı karşıya getirdi... Kaçak su baskınına zabıta engeli CHPli başkan polisle zabıtayı karşı karşıya getirdi... Kaçak su baskınına zabıta engeli

18 Yıldır çeşitli eğitim kurumlarında ‘Etkili İletişim’ öğretmenliği görevlerini sürdüren, 1994 yılından bu yana genel ve yerel seçim kampanyalarında siyasal iletişim danışmanlığı yapan Sedat Balta, 2023 genel seçimlerinde CHP Sakarya İletişim ve basın danışmanlığı,  2024 yerel seçimlerinde ise  Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı Kadir Yazgan’ın basın ve iletişim danışmanı olarak görev yapmıştı.