AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları tarafından lansmanı Sakarya’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen, Türkiye’nin tüm illeri ve ilçelerinde düzenlenen İlk Oyum AK Parti’ye İlk Oyum Erdoğan’a buluşmaları kapsamında AK Parti Sakarya Gençlik Kolları Sofuoğlu’nun pistinde 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak olan gençler ile program düzenledi. AK Parti Sakarya Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalışkan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen programda, gençlerin gözdesi Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu merak edilen soruları cevapladı.

Yarış hayatı boyunca isminden sıkça söz ettiren ve başarılı spor kariyerinin ardından AK Parti Sakarya Milletvekilliği görevini yürüten Sofuoğlu pistlerden meclise olan yolculuğunu gençlerle paylaştı. Konuşmasında motosiklet serüvenine ilk başladığı zamanlarda yaşadığı zorluklardan bahseden ve bu zorlu süreçlerin ardından Cumhurbaşkanımızın kariyerine olan destekleriyle gelinen noktadan bahsetti. Sofuoğlu’nun 2017 Dünya Supersport Şampiyonasında yaşadığı talihsiz kazanın sonrasında Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden artık yarışları bırakıp daha fazla genç sporcu yetiştirmesi telkinlerinde bulunmasının ardından yarış hayatını sonlandırdığını ve genç sporcular yetiştirmeye başladığını söyledi. Kendisinden sonra pistlerde ülkemizi temsil edecek olan sporcular ile dünyada motor şampiyonalarında alacakları başarılarıyla bayrağımızı göklerde dalgalandırdıklarını ve dalgalandırmaya da devam edeceklerini söyledi.

Erdoğan'dan muhalefete sert sözler: 14 Mayıs'ta bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar Erdoğan'dan muhalefete sert sözler: 14 Mayıs'ta bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar

Gençlerden gelen sorular üzerinden devam eden program, Sofuoğlu’nun oğlu Zayn’in karting gösterisi ile sonlandı.