Nurettin Eryılmaz. Fuat Koçer

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda Avrupa Birliği'nin öngördüğü bütün kuralları kabul edeceklerini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasını Sakaryalılara sorduk. 

Sakarya’da halk Kılıçdaroğlu’nun Avrupa kuralarını uygulayacağı açıklaması için halk54.com mikrofonlarına görüşlerini açıkladı. Vatandaşlar, 'hayat pahalılığı var, mülteci sorunu var' sözleriyle  biran önce seçimin yapılması, değişimin gelmesi gerektiğini belirtirken Avrupa uyum yasaları ile devlet kurumlarının güçler ayrılığı ilkesi ile çalışması sağlanması gerektiğini vurguladılar. 

Halk54.com sokakta halkın görüşlerine alırken Ak Parti seçmeni birkaç vatandaş değişim isteyen kişilere tepki göstererek; "Erdoğan kalacak, bu hükümet iyi, Erdoğan iyi çalışıyor” ifadelerinde bulunarak değişim isteyenlere tepkilerini dile getirdi.

Vatandaşlar arasında kısa süreli sözlü gerilim yaşandı. 

Bir vatandaş da Çark Caddesinde Halk54’e konuştuğunu 'röportajım kesildi' diye tepki gösterdi. Röportajı gerçekleştiren Genel Koordinatör Nurettin Eryılmaz ise Çark Caddesinde, tepki gösren kişiye kendisiyle hiç röportaj yapmadıklarını ifade edip algı oluşturmakla suçladı. 

Halk54.com farkı ile Sokak röportajında halkın görüşlerini izleyebilirsiniz.