Sağanak yağış sebebiyle sele karşı uyarı üstüne uyarı verilen Kocaali ilçesini ziyaret eden Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, gece saatlerinde etkisini artıran yağmur sonrası su taşkınından en fazla etkilenen Demiraçma ve Alandere Mahallelerine giderek incelemelerde bulundu, vatandaşlara geçmiş olsun temennisini iletti.

Gece yarısı ekiplerin çalışmalarını inceleyerek kolaylıklar temennisinde bulunan Vali Kaldırım;  Kocaali Kaymakamı Emre Nebioğlu, Belediye Başkanı Ahmet Acar, SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, DSİ 32. Şube Müdürü Abdurrahman Cebeci eşlik etti.

Demiraçma Mahallesini ziyaretinde su taşkınından etkilenen Kıymet Arar isimli vatandaşı ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, evinin temizliği için ekiplere talimat verdi. Kıymet Teyzeyi teselli edip can sağlığı dileyerek evin durumunu da inceleyen Vali Kaldırım, daha sonra evin ekiplerce temizleneceğini ve ayrıca Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce hasar tespiti yapılacağını ifade etti.

Sorun yok, Büyükşehir var: Sakarya’nın misafirleri terminalde karşılanıyor Sorun yok, Büyükşehir var: Sakarya’nın misafirleri terminalde karşılanıyor

Mahalle sakinlerinden Kıymet Arar, Vali Kaldırım’ın talimatı sonrası evinin ekiplerce temizlenip düzenlendiğini ve hasar tespiti yapıldığını ifade ederek, Vali Kaldırım’a ve tüm ekiplere minnettar olduğunu belirtip "Dualarım onlarla" dedi.