25 Nisan tarihinde gizemli şekilde ortadan kaybolan ve dün arkadaşı Cem T.'nin kan donduran itirafı üzerine cansız bedenine fındık bahçesinde ulaşılan kuaför Savaş Aydoğan'ın kıskançlık meselesi yüzünden öldürüldüğü ortaya çıktı. 

Olay, 25 Nisan 2022 tarihinde Kocaali ilçesinde meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre, ev sahibi Cemal T., kuaför Savaş Aydoğan'a (42) ulaşamadı. Ev sahibi Cemal T., Aydoğan’ın arkadaşı ve kendi oğlu Cem T. ile Savaş Aydoğan’ın kız arkadaşı M.E.’ye durumu aktardı. Aydoğan’ın kız arkadaşı M.E., Savaş’ın babasının il dışında bulunan evini onarmaya gittiğini iddia etti. M.E.'nin sözlerine inanmayan Cemal T., Sakarya'ya çağırdığı Aydoğan'ın ailesini polis merkezine ifade vermeye götürdü. Ev sahibi Cemal T.'nin şüphesi ve Aydoğan'ın annesinin şikayeti üzerine M.E. ile ev sahibinin oğlu Cem T.’nin ifadeleri alındı. Savaş Aydoğan'ın ev sahibinin oğlu ve aynı zamanda arkadaşı olan Cem T.’de ifade verdikten sonra kayıplara karıştı.

Aydoğan'ın bulunması için geniş çaplı çalışma başlatan Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, ifadesinin ardından kayıplara karışan Cem T. için de seferber oldu. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, olaya ilişkin Aydoğan'ın kız arkadaşı M.E.'yi gözaltına aldı. Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki evinde gözaltına alınan M.E., emniyetteki işlemlerinin ardından Kocaali Adliyesi'ne sevk edildi. M.E. buradaki işlemleri sonrasında adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Kız arkadaşın serbest kalmasından 16 gün sonra ise, kayıp arkadaş Cem T. Zonguldak’ta polis ekiplerine teslim oldu. Cem T.’nin, arkadaşını silah ile öldürdüğünü itiraf etmesi üzerine Kocaali ilçesi Görele Mahallesi’nde jandarma, polis, sağlık, olay yeri inceleme ekipleri Aydoğan’ın cansız bedenini bulabilmek için hummalı bir çalıştırma başlattı. Şahsın itirafı üzerine bölgede başlatılan kazı çalışmaları, Cem T.’nin polis ekipleri eşliğinde olay yerine gelmesi ile son buldu. Cem T., ilk ifadesinde, Aydoğan’ı öldürüp, babası tarafından kendisine verilen fındık bahçesine gömdüğünü söyledi. 42 gün sonra Aydoğan’ın cansız bedenine fındık bahçesinde ulaşıldı.

Tek teker giderek tehlike saçan şahıs hırsızlıktan aranıyormuş Tek teker giderek tehlike saçan şahıs hırsızlıktan aranıyormuş

KISKANÇLIK MESELESİ YÜZÜNDEN ÖLDÜRMÜŞ!
Öte yandan kan donduran cinayetin sebebi de ortaya çıktı. ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Cem T.'nin olay anını anlattığı ifadesi paylaşıldı. Programda Cem T.'nin "Savaş ile aramda Merve'yi ikimizin sevmesinden kaynaklı bir tartışma çıktı. Savaş bana 'O' ile başlayan bir hakarette bulundu. Daha sonra prefabrik evime giderek duvarda asılı tüfeği alıp bana doğrulttu. Ben de belimden silahı çıkartıp Savaş'a ateş ettim. Kollarımda yere yığıldı. Önce bahçede bir süre dolaştım. Daha sonra 5-6 saat boyunca köy kıraathanesinde oturdum. Ardından olay yerine geldim. Cenazeyi sürükleyerek dışarı çıkarttım. Ardından fındık bahçesine gömdüm" ifadelerini kullandığı belirtildi.