Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesinde yer alan Hacı Emine Oba İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine Robotik Kodlama eğitiminin verileceği Bilişim Ateşböceği Öğrenim Biriminin açılışı gerçekleştirildi.

TÜBİTAK uzmanları inceleme için SUBÜ’deydi TÜBİTAK uzmanları inceleme için SUBÜ’deydi

Açılış programına; Serdivan Kaymakamı Ali Candan, İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yöneticileri, Tırsan yetkilileri, il ve ilçe millî eğitim müdürlüğü yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığının Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi ve Sakarya Valiliği himayesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yürütülen #KodlaSakarya Projesi etkinlikleri kapsamında algoritma ve kodlama içerikleriyle, robotik setleriyle, algo dijital kodlama etkinlikleri ile teknoloji farkındalığının artırılması, algoritmik düşünce becerisi kazandırılması, yorumlama ve zihinsel becerilerin geliştirilmesi amacıyla 2 ila 8. sınıf arası öğrenci gruplarına her bir öğrenci grubu için toplamda 12’şer veya 6’şar saat eğitim verilecek.

Bilişim Ateşböceği öğrenme birimi açılışı (1)

Günde 6 saat olarak planlanan eğitimler okul bahçesinde konuşlandırılan “Ateşböceği Öğrenim Birimi” adı verilen araç içerisinde verilecek.

Eğitimin ilk gününde öğrencilerle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilerimiz için çok yönlü eğitimler planlandığını ifade etti. Bilgisayar ve bilişim teknolojilerinin hayatımızın her alanında yaygın olarak kullanıldığına dikkat çekerek bilgi toplumunun birer bireyi olan çocuklarımızın bu alanda yetkin kişiler olarak yetiştirilmesi amacıyla Bilişim Ateşböceği Eğitim Programı içerisinde verilecek eğitimlerde emeği geçenlere teşekkür etti.

Bilişim Ateşböceği öğrenme birimi açılışı (3)