Şehit İlhan Aras Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, freninin boşaldığı öne sürülen M.K. idaresindeki 54 J 20** plakalı özel halk otobüsü, kontrolden çıkarak park halindeki Lütfi Baltacı idaresindeki 54 AIU 0** plakalı otomobile çarptıktan sonra seyir halindeki 54 D 78** plakalı minibüse ok gibi saplandı.

Meydana gelen kazada otobüs şoförü yaralanırken, durumun haber verilmesi üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerinde yapılan ilk müdahale sonrasında yaralı hastaneye sevk edildi. Çekici yardımıyla araçlar yoldan kaldırılırken, kazaya ilişkin inceleme başlatıldı.

"Allahtan ben de dışardaydım"
Özel halk otobüsünün çarptığı otomobil sahibi Lütfi Baltacı yaşananları anlattı. Baltacı, "Ablamı bekliyordum. Otobüsün freni patlamış, motosiklete vurmamak için kaldırıma çıktı. Sonrasında benim araca, ardından da yoldan geçen minibüse vurdu. Otobüs şoförünün yüzünde kan vardı ama acil bir durumu olduğunu sanmıyorum. Tek yaralı şoför başka bir yaralı yok. Allah'tan ben de dışardaydım" dedi.

Karadeniz'de arefe günü aile faciası: Baba öldü, kızının durumu ağır Karadeniz'de arefe günü aile faciası: Baba öldü, kızının durumu ağır

Sdg-73A W219020 07A W219020 03A W219020 04