Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Mayıs ayında gerçekleştirilen il içi atamalarla ilgili bazı müracaat kısıtlamalarının adrese teslim tayin olduğunu ve bunun kabul edilemez bir durum olduğunu savundu.

Geçmişte de bu tür il içi atamaların yanlışlığı konusunda uyarılarda bulunduklarını ve bunun kul hakkı yemek, sömürmek ve keyfi adam atamak anlamına geldiğini hatırlatan Korkmaz, açıklamasında şunları kaydetti:

"Mayıs ayında gerçekleştirilen il içi atamalarla ilgili bazı müracaat kısıtlamalarının adrese teslim tayin olduğu. Geçmişte bu tür il içi atmalarının yanlış olduğu hususunda uyarılarımızı yapmıştık. Bu tür atamalar ile kul hakkını yemeyi geçtik sömürmenin, keyfe göre adam atamanın, atanacak kişinin sadece adını yazmadıkları çirkin bir durum olduğundan da bahsetmiştik.

Tüm uyarılara rağmen türlü bahanelerle yapılan bu atamalar göstermiştir ki, burada hak ve adalet tamamen bitmiştir.

Keyfiyete göre bir yönetim, çalışanın hak ve hukukunu sömüren bir anlayış, haksızlıkta sınır tanımayan bir cüret sağlık çalışanlarının başına bela olmuştur.

Bu tür hukuksuzluklar, insanların gözüne sokarcasına adam kayırmacılık, kul hakkı yemek tahammül edilecek ve makbul görülebilecek bir durum değildir. Sakarya’daki kamu idaresi bu duruma mutlaka el koymalıdır. İş çığırından çıkmıştır.

Türk Sağlık-Sen olarak defalarca uyarmamıza, bu yanlışlardan vazgeçin dememize rağmen ısrarla bu yollara başvurulmasını anlamıyor ve art niyet arıyoruz.

Raif Ugan yine yağladı yine bağladı! Cumalı: Algida nasıl Raif'i keşfetmedi! Raif Ugan yine yağladı yine bağladı! Cumalı: Algida nasıl Raif'i keşfetmedi!

Bu sağlık idareciliği değil, bambaşka bir iştir. Çalışanın onca meselesi varken ve bunlarla ilgilenilmezken, bir il içinde istediğimiz kişi gelsin diye böyle ilanlar hazırlamak sağlık hizmetlerini yönetmek değildir.

Bu olsa olsa birileri için devletin makamını ve gücünü kullanmaktır. Bunun başkaca bir açıklaması yoktur.

Türkiye devletin imkanlarını ve gücünü birilerinin emrine verenlerden ne çekmiştir, yakın tarihte hepimiz buna şahit olduk.

Her kim ki devleti kendi çıkarı için kullanıyorsa bunlara fırsat verilmesin yaptıkları iş ve işlemler sorgulansın, kimsenin yanına yaptığı kar kalmasın istiyoruz."