Nurettin Eryılmaz / Fuat Koçer

Karagöz Göklerde Sapanca’da kahkahalarla geçti Karagöz Göklerde Sapanca’da kahkahalarla geçti

Fenerbahçe ve Galatasaray arasında 29 Aralık Cuma günü saat 20.45'te oynanması beklenen süper kupa maçı Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ta oylanacaktı. Maç öncesi Suudi yetkiler İstiklal Marşı okunmasına ve futbolcuların Atatürk resimli formalarla maça çıkmalarına izin vermeyince her iki takımda maça çıkmayarak uçakla Türki’ye geri döndüler.

Dün akşam Fenerbahçe ve Galatarasay süper kupa maçının iptal olması dünyada ve ülkemizde büyük yankı uyandırdı. İki takımı ülkeye dönüşünde havaalanında binlerce kişi karışıldı. 

Adapazarı sokaklarında halk54.com mikrofon uzatarak Suudi Arabistan yetkililerinin tutumları hakkında vatandaşların görşünü sordu. Vatandaşlar; "Atatürk'süz Türkiye olmaz 85 milyon Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusuna saygı ve minnetle bağlıyız. Maçın Suudi Arabistan'da yapılma kararı yanlış. Bu karar alınırken kulüplerde karşı çıkılmaydı. Bu işin buraya gelmesine neden olan sorumular bulunarak gerekli cezanın verilmesi gerekir. Türkiye Cumhuriyetimizin itibarı önemli. Atatürk’ümüz kırmız çizgimiz bizim değerimiz”  diye konuştular.