Ülke genelinde olduğu gibi Akyazı’da da camilerde açılan kurslara gösterilen ilgi hem İlçe Müftülüğünü hem de camilerde görev yapan ve çocuklara ders veren imam hatiplerle diğer görevlileri bir hayli mutlu ve memnun etti.

Akyazı Baraka camide kurs açan camilerden biriydi. 50 kişiyle açılan ve aynı sayıyla kapanan kursta cami görevlileri Yasin Yılmaz ile Kadir Kurdoğlu kendilerine teslim edilen çocukları en iyi şekilde eğitti ve dini bilgileri ile de donattı.

Hasan Kaliç başkanlığındaki dernek yönetimi de geçen yıl olduğu gibi bu yılda açılan kursta başarı gösterenleri yaptırdığı bir sınavla belirledi ve dereye giren kursiyer çocukları da verdikleri değerli ve güzel hediyelerle sevindirdiler ve mutlu ettiler.

Kursun sona ermesi nedeniyle Baraka caminde ödül töreni düzenlendi. Düzenlenen tören Baraka Cami din görevlisi Kadir Kurdoğlu’nun kuran-ı kerim okumasıyla başladı ve yapılan dua ile son buldu.

Kursun sonunda Yasin Yılmaz, Kadir Kurdoğlu ve Eren Kıraç tarafından hazırlanan sorularla kursiyerler arasında yapıldı.  Sınav sonunda kurs birincisi olan Ali Arda Akkuş, kurs ikincisi olan Eren Furuncu ve kurs üçüncüsü olan Oğuz Türkoğlu’na dernek yönetimi birer bisiklet hediye etti.

Yapılan sınavda dördüncülüğü Suriye vatandaşı Üveyz Alomasi aldı ve kendisine bir tablet hediye edildi.  Sınavın beşinciliğini de kardeşi Avs Alomasi kazandı ve telefon hediyesi aldı.

Dernek yönetimi ayrıca kursa katılan tüm kursiyerlere birer adet futbol topu ve arkalarında isimleri yazılı yeşil siyah renkli Sakaryaspor forması hediye etti.

Düzenlenen ödül törenine İlçe Müftüsü Kamil Özcan Demir’de katıldı. Kursiyerlerin okumalarını dikkatli bir şekilde dinleyen Müftü Demir, cami görevlilerini ve çocuklarını kursa gönderen velileri tebrik etti.

Cami imam hatibi Yasin Yılmaz’da konuşmasında 6 haftalık yaz kuran kursunun öğretme açısından kendilerine yetmediğini belirterek, haftada bir gün de kış kurslarının açılmasını istedi. 

Çocuklarını açılan kurslara göndererek dini bilgilerinin gelişmesini sağlayan velilerde İlçe Müftülüğüne ve Baraka cami görevlilerine teşekkür etti.

Baraka Cami Derneği başkanı Hasan Kaliç’de gençlerden oluşan bir yönetimiz.  Geçen yıl ilk üç dereceye giren çocuklarımıza birer bisiklet vermiştik. Bu yıl ise ödüllerimizin sayisini arttırdık. Ayrıca bütün kursiyer çocuğumuza forma ve top hediye ettik dedi ve Kaliç’de çocuklarını kursa gönderen Velilere ve onları yetiştiren dini bilgilerini geliştiren din görevlilerine de teşekkür etti.     

thumbnail_20220825_131036thumbnail_20220825_130830thumbnail_20220825_130556thumbnail_20220825_130516thumbnail_20220825_120238