HALK54.COM
Fuat Koçer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan karara göre Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerin 14 Mayıs tarihinde yapılacağı duyuruldu. Seçim startının verilmesinin ardından partilerde de milletvekilliği aday adaylığı için başvurular başladı.

YSK, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun adaylık başvurularını kabul etti YSK, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun adaylık başvurularını kabul etti

AK Parti Sakarya'da 28. dönem milletvekilliği aday adayı olarak başvuru yapan isimlerden biri de FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar oldu.

Lütfi Bayraktar, adaylık başvurusunu AK Parti Sakarya İl Başkanlığı’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Adaylık başvurusunun ardından HALK54'e açıklamada bulunan Bayraktar, "Aday adaylığımla tarafımı belli etmek istedim. Ülkemizdeki bu zorlu süreçte mazlumun yanında olan, durum üzerinde ikbal isteyen bir oluşumun ve liderin yanında tarafımı belli etmek istedim. Tüm Sakaryalıların bu dünyadaki zulüm düzenini bozmak için çabalayan siyasi parti genel başkanına bir kısım kişisel sıkıntılar olabilir ama herşeye rağmen destek vereceklerine inanıyorum. Bu anlamda milletvekili adayı olsak da olmasak da gece gündüz çalışacağız." dedi.

Daha önce AK Parti'nin Kocaali Kurucu İlçe Başkanlığınıyapan Lütfi Bayraktar, 2018 seçimlerinde AK Parti Sakarya 7. sıra milletvekili adayı olarak seçime katılmıştı. 

LÜTFİ BAYRAKTAR KİMDİR?
1968 yılında, Sakarya ili Karasu ilçesinde doğdu. İlkokulu Sakarya ili Kocaali ilçesi Kirazlı Köyünde, Orta öğrenimini Adapazarı Atatürk Lisesinde tamamladı. 1989 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Turizm İşletme Bölümünden mezun oldu. Sonrasında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi´ni 2000 yılında bitirdi. 2002 yılında serbest Avukat olarak çalışma hayatına başladı. Sakarya Üniversitesi´nde İşletme Anabilim Dalında Yüksek Lisans çalışmasını tamamladı. AK Parti'nin Kocaali Kurucu İlçe Başkanlığını yaptı. 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde AK Parti'den Sakarya 7.sıra Milletvekili Adayı olarak seçimlere katıldı. Lütfi Bayraktar, 01.12.2007 tarihinde yapılan FİSKOBİRLİK Genel Kurulunda, Yönetim Kuruluna seçildi ve 15 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Lütfi Bayraktar evli ve iki çocuk babasıdır.