AK Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, ulusal ve yerel basının yenilginin en büyük mimarlarından biri olarak gösterdiği Ali İhsan Yavuz'a sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla destek çıktı.

Bayraktar, "Geride bıraktığımız mahalli idareler seçimlerinin ardından, özellikle aday belirleme süreci ile ilgili, Genel Başkan Yardımcımız Ali İhsan Yavuz’a yönelik kamuoyunda yer alan somut gerçeklerden uzak bir takım iddialar kesinlikle gerçekleri yansıtmamaktadır" dedi.

CHP Sakarya'dan büyük emekli mitingine çağrı CHP Sakarya'dan büyük emekli mitingine çağrı

Bayraktar, açıklamasında şunları kaydetti:

"Kıymetli Sakaryalı Hemşehrilerim; 31 Mart'ta demokrasi şöleni havasında gerçekleştirdiğimiz Mahalli İdareler Seçimlerinin sonuçları, bir kez daha şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun. 

Kadirşinas hemşehrilerimizin yoğun teveccühleri ile birlikte Sakaryamız AK Parti'mizin Türkiye genelinde en yüksek oy oranına ulaştığı 7. şehir olmayı başardı. Büyükşehirler içerisinde ise 5. sırada bulunan şehrimiz AK Parti'mize ve Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yine güçlü desteklerini vermeyi sürdürdü.

Ancak geride bıraktığımız Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından özellikle aday belirleme süreci ile ilgili Genel Başkan Yardımcımız Sn. Ali İhsan Yavuz'a yönelik kamuoyunda yer alan somut gerçeklerden uzak bir takım iddialar kesinlikle gerçekleri yansıtmamaktadır.

AK Parti'miz her seçimde olduğu gibi, bu seçimde de Sakaryamızda Sn. Genel Başkan Yardımcımızın koordinasyonunda istişarelerle süreci yürütmüş, temayül yoklamaları, anketler, Milletvekillerimiz, İl Başkanlığımız ve tüm teşkilatlarımız ile birlikte tam bir ekip ruhuyla karar vermiştir. Ortak akıl ve fikir alışverişiyle güzel şehrimiz Sakarya için hayırlı kararlar almaya özen gösterilmiştir.

Sn. Genel Başkan Yardımcımız da bu süreçte gerekli tüm koordinasyonları ve aksiyonları sağlayarak, kamuoyunda yer alan asılsız iddiaların aksine, tüm süreci şeffaf ve hakkaniyetli bir şekilde sürdürmüştür.

Son olarak; AK Parti olarak bizler için sandık, milli iradenin tecelligahıdır. 22 yıldır, ilk günkü aşkla ve heyecanla bu bilinçle hareket ediyor, çalışmalarımızı ve planlarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Artık geride kalan yerel seçimlerin ardından tek amacımız; Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Sn. Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Başkanlarımız, İlçe Belediye Başkanlarımız ve tüm AK kadrolarımız ile birlikte, sandığın verdiği, vermek istediği mesajları da dikkate alarak  şehrimiz Sakarya ve kıymetli hemşehrilerimize daha güzel ve hayırlı hizmetlerde bulunmaktır."