banner198

banner197

İşte Antakya 8. Uluslararası Film Festivali sonuçları

Antakya 8. Uluslararası Film Festivali’nin ‘Altındefne’ ödül kazananlar açıklandı

MAGAZİN 26.10.2020, 12:39
26
İşte Antakya 8. Uluslararası Film Festivali sonuçları

Ansam Kültür Derneği tarafından, 16 – 22 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenen Antakya 8. Uluslararası Film Festivali’nin ‘Altındefne’ ödülleri Online düzenlenen törende açıklandı. 54 ülkeden 430 filmin başvurduğu ve 62 filmin yarıştığı festivalde Dünyanın birçok ülkesinden oluşan Jüri üyeleri, ödülleri belirlemede çok titiz davrandı. Jüri başkanı Cem Saçar, “Jüri üyesi arkadaşlarımızla birlikte, defalarca filmlerin puanlarını değerlendirerek ancak nihai sonuçlara varabildik.

Festival direktörü Mehmet Oflazoğlu, “Finale kalmak kendi içinde zaten bir ödüldür. Jüri üyeleri Adil ve objektif bir seçim yaparak ödülleri belirledi. Festivalimiz kendini yenileyerek yolculuğuna devam edecektir. Katkısı olan tüm kurum ve kişilere teşekkür ederiz.”

Festivalin jüri üyeleri:

Ana Jüri Başkanlığı’nı , Hollywood Türk Filmleri Festivali Yöneticisi Cem Saçar.

Ajola Daja Yönetmen / Balkan’s Gate film festivali kurucusu, Talip Karamahmutoğlu Yönetmen, Dr. Erkan Turan Yönetmen / Fenerbahçe Üniversitesi Sinema Bölüm Başkanı, Akademisyen, Steve Johnson Yönetmen,

Cem Bender Oyıncu, David Li Yönetmen,

Antakya 8. Uluslararası Film Festivali Uluslararası Uzunmetraj yarışması

Narrative Feature

En iyi film / Best Film

Rom An / 2020 / Mehmet Uzer, Oğuzhan Yıldız / 01:48:00 / Turkey

En iyi yönetmen / Best Director

The Reluctant Crime / Arvind Pratp / 2020 / Arvind Pratp / 01:30:00 / India

En iyi senaryo / Best Script

Song Of Love / Hu ShaoXing / 2020 / Peng Jun / 01:44:00 / China

En İyi Görüntü Yönetmeni / Best Cinematography

Song Of Love / 2020 / Peng Jun / 01:44:00 / China

En iyi Erkek oyuncu / Best Actor

Karınca / Halit karaata / 2020 / Nazif Tunç / 01:56:00 / Turkey

En iyi yardımcı erkek / Supporting Actor

The Reluctant Crime / Dharmendra Ahirvar / 2020 / Arvind Pratp / 01:30:00 / India

En İyi Kadın / Best Actress

The Reluctant Crime / Rakhi Mansha / 2020 / Arvind Pratp / 01:30:00 / India

En iyi yardımcı Kadın / Best supporting Actress

Shibil / Monika Hristova / 2020 / Nikola Bozadzhiev / 01:55:13 / Bulgaria

En İyi Sanat Yönetmeni / Best Art Direction

Shibil / 2020 / Nikola Bozadzhiev / 01:55:13 / Bulgaria

En iyi müzik / Best Music

Karla / Mehdi Vojdani / 2020 / Ceyhan Kandemir / 01:03:00 / Turkey

En iyi kurgu / Best Editing

Karınca / Necdet Tok, Nazif Tunç / 2020 / Nazif Tunç / 01:56:00 / Turkey

Jüri özel ödülü / Jury Special Award

Kaanthi / 2020 / Asok. R. Nath / 01:32:00 / India

Seyirci Özel Ödülü / Special Audience Award

Karla / 2020 / Ceyhan Kandemir / 01:03:00 / Turkey

Antakya 8. Uluslararası Film Festivali Kısa film yarışması:

Kısa film Jüri Başkanlığı’nı Hakan Dikmen Akademisyen / (SETEM) Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği yönetim Kurulu üyesi Yapımcı. Doc. Dr. Hakan Alp Akademisyen / İstanbul Üniversitesi / Cerrahpaşa, Dr. Özlem Tuğçe Keleş Akademisyen,

Ulusal Kısa Kurmaca Film / National Short film competition

En iyi Film / Best Film

Gökkuşağı (Rainbow) / 2019-12-12 / Kurmaca / Seçil Yeşildirek / 00:03:54 / Turkey

Juri özel ödülü / Jury special prize

62-84 Anlaşılmadı Merkez / 2020-03-09 / Kurmaca / Timuçin İpekusta / 00:15:00 / Turkey

Uluslararası Kısa Kurmaca Film / International Short film competition

En iyi Film / Best Film

Mother / 2020-02-08 / Kurmaca / Val Jashari / 00:20:00 / Kosovo

Juri özel ödülü / Jury special prize

Room 5 / 2020-02-10 / Kurmaca / Nihat Seven / 00:12:00 / United Kingdom

Uluslararası Kısa Animasyon Film / International Animation short film competition

En iyi Film / Best Film

Crıss Cross / 2020-01-10 / Animation / Caroline Hamann, Fritz Penzlin / 00:07:30 / Almanya

Juri özel ödülü / Jury special prize

The Chair / 2020-06-24 / Animation / Ronnie Cramer / 00:06:54 / United States

Uluslararası Kısa Deneysel Film / International Experimental short film competition

En iyi Film / Best Film

Displaced / 2019-12-15 / Experimental / Alex Mendez Giner / 00:13:40 / United States

Juri özel ödülü / Jury special prize

Homosocıal Dancıng / 2019-02-26 / Experimental / Tsuyoshi Shojı / 00:11:00 / Not Specified

Antakya 8. Uluslararası Film Festivali Belgesel Film Yarışması:

Belgesel film Jüri Başkanlığı’nı Kürşat Kızbaz Yönetmen, Kevin Schmutzler Yönetmen, Reza Siami Yönetmen

Ulusal Belgesel Yarışması / National Documentary competition

En iyi Film / Best Film

Kuyudaki Taş (The Stone in the Well) / 2020 / Belgesel / Gökçin Dokumacı / 01:17:39

Juri özel ödülü / Jury special prize

Oyuncakçi Sakli Yadigarlar (The Toymaker Hidden Heirloom) / 2020 / Belgesel / Yağmur Kartal / 00:45:00

Uluslararası Belgesel Yarışması / International Documentary competition

En iyi Film / Best Film

1944. Deportation / 2020 / Belgesel / Fatima Osman, Yunus Pasha / 01:02:06 / Ukraine

Juri özel ödülü / Jury special prize

Akicita: The Battle Of Standing Rock / 2020 / Belgesel / Cody Lucich / 02:02:00 / United States

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
SEDAŞ'tan memnun musunuz!
SEDAŞ'tan memnun musunuz!
27°
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Haziran 2021
İmsak 03:20
Güneş 05:20
Öğle 13:04
İkindi 17:04
Akşam 20:39
Yatsı 22:30
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30