Alınan bilgiye göre olay geçtiğimiz yıl 6 Mayıs akşamı Sakarya'nın Erenler ilçesine bağlı Küpçüler mahallesinde yaşandı.
Akrabalar arasında yaşanan tartışma sonrası çıkan kavgada silahlar ateşlendi.
Olayda 28 yaşındaki Mutlu Ayhan ile F.A. ve Z.A. isimli kişiler yaralandı.
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) merkez kampüsüne kaldırılan yaralılardan Mutlu Ayhan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili 8 şüpheli gözaltına alınırken, bunlardan Y.A. ve E.A. isimli iki kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

8 Mayıs günü Mutlu Ayhan'ın cenazesi toprağa verilirken, aile üyeleri akrabaları olan cinayet zanlılarının evini bastı. Camları kırılarak ateşe verilen evdeki yangını Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri söndürürken polis ekipleri günlerce mahallede önlem aldı.

Mutlu Ayhan'ın dedesi Ali Ayhan da cenazeden bir gün sonra torununun acısına dayanamayarak fenalaşması üzerine kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Kamyon ile otomobil çarpıştı: 1 yaralı Kamyon ile otomobil çarpıştı: 1 yaralı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca iddianamesi hazırlanan dava Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlandı. Şüphelilerin verdiği tutarsız ifadelere dikkat çekilen iddianamede tutuklu sanıklar Y.A. ve E.A.'nın cinayeti iştirak halinde gerçekleştirdikleri belirtilerek ikisinin de "kasten öldürme" suçundan cezalandırılması istendi.

Mart ayında görülen ilk duruşmada sanıkları ve tanıkları dinleyip bilirkişi raporlarını inceleyen mahkeme heyeti, olay yerinde keşif yapılmasına karar verdi.
6. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ve bilirkişilerden oluşan heyet ile birlikte tutuklu sanıklar Y.A. ve E.A. ve tutuksuz sanıklar geniş güvenlik önlemleri altında bu sabah Küpçüler Mahallesine getirildi.
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri aynı aileden olan maktül ve sanık yakınları için geniş güvenlik önlemleri aldı.
Mahkeme heyeti, olayın tüm yönlerini olay yerinde inceledi.

medyabar