Kaynarca Birlik mahallesinde yıllardır süren elektrik trafosu sorunu katlanarak büyüyor. Keşkekler mahallesinden Muammer Demir, “Günde defalarca trafo atıyor, etler dolaplarda çürüyecek. Seçimde söz veren Milletvekili Lütfi Bayraktar’da bizi unuttu. Son çare toplanıp Vali’ye gidip sorunu anlatacağız” dedi. 

Kaynarcahaber’e konuşan vatandaşlar, geçmiş dönemlerde belediyenin kaçak yapılaşmaya göz yumum elektrik abonesi yaptırdığını savunarak bu durumun elektrik sorunu daha da büyüttüğünü ifade ettiler. Trafo yetersizliği nedeniyle süt sığırlarını jeneratörle sağdıklarını, elektronik aletlerin bozulduğunu belirten köy sakinleri, “19 Mart tarihinde iktidar partisi milletvekili Lütfi Bayraktar köyümüze gelerek sorunla ilgileneceğini söyledi. Ancak aradan geçen 3 aya rağmen bir daha dönüş olmadı. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi unutulduk mu bilmiyoruz” diye konuştu. 

Büyükşehirle kritik iki güzergâh daha sil baştan yenilendi Büyükşehirle kritik iki güzergâh daha sil baştan yenilendi

İLÇE BAŞKANI İHALE TAMAM

AK Parti Kaynarca İlçe Başkanı Muhammet Ali Pulat da belediye seçimleri öncesi yaptığı açıklamada, Birlik mahallesine 10 milyonluk yatırım yapılacağını, ihalesinin yapıldığını, çalışmalara Mayıs ayında başlanacağını Temmuz Ağustos gibi Birlik mahallemizin elektrik sorununu tamamen ortadan kaldırıp vatandaşlarımızı rahatlatacağız demişti. 

YARIN VALİYE GİDİYORUZ

Köyde market işleten Muammer Demir, köy halkı olarak her türlü başvuruda bulunduklarını belirterek. yarın Vali beye dilekçe vermek için toplu halde Valiliğe gideceğiz” dedi. -