Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde yer alan Makina Kimya Endüstri A.Ş.'nin ülke genelinde tüm il ve ilçelerde bulunan bayileri, Makine ve Kimya Endüstrisi Bayileri ve İş Adamları Derneği kurma kararı aldı.

 Çöken 4 katlı ağır hasarlı binada arama kurtarma çalışmaları başladı  Çöken 4 katlı ağır hasarlı binada arama kurtarma çalışmaları başladı

Kısa adı MKEBAYİDER olan Makine ve Kimya Endüstrisi Bayileri ve İş Adamları Derneği'nin kurulumu Makina Kimya Endüstri A.Ş. Eskişehir yetkili bayii Mustafa Öztürk başkanlığında gerçekleştirilirken, derneğin şuanlık üyesi konumunda olan Sakarya'nın ileri gelen esnaflarından Koşar Av Balıkçılık sporları Malzemeleri Yönetim Kurulu üyesi Sefa Koşar, derneğin ilk olağan kongresinde yönetim kurulu üyeliğinde olması bekleniyor.

2006 yılından günümüze Makina Kimya Endüstri A.Ş. yetkili bayisi olan Koşar Av onursal başkanı İbrahim Koşar, 2015 yılında şirketleşerek bayrağı oğlu Sefa Koşar'a devretti. Koşar Av, günümüzde halen Makina Kimya Endüstri A.Ş.yetkili mermi satış bayiliği yapıyor.