50 kişilik turist kafilesi esnaf duasına katıldı 50 kişilik turist kafilesi esnaf duasına katıldı

Fuat Koçer

Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBD), Serdivan'daki bir tesiste toplantı düzenledi. Milli Birlik ve Düşünce Derneği genel merkez ve yönetim kurulu üyelerinin hazırlamış olduğu kahvaltılı toplantıya Darülaceze Başkanı ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hamza Cebeci de katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Hayati Özsipahi, "16 sene önce Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu sayesinde tanımış olduğum alperen ocaklarında teşkilatçılık hayatıma başlamış olup, bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda pergelin bir ucunu Sakarya’nın kalbine diğer ucunu da açabildiğimiz kadar açıp ilahi kelimetullah için Nizami Alem dediğimiz,Kanımız aksa da zafer İslam’ın cümlesini daha yüksek sesle söylediğimiz Hak vahim ışığında Kahraman ecdadımızın açtığı yolda,milletimizin 1000 yıldır yaşayabilme iradesi gösterebilmiş Her bir ferdini kucaklayarak bir anlayışla birliğimizi dirliğimizi güçlendirici çalışmalar yaptığımız birlik zincirimizin halkası olan ortak değerlerimiz, İnancımız kültürümüz ananelerimiz Ve tüm bu ortak dinamikler çerçevesinde birliğimizin bozulmasına ve birlik zincirimizin gevşemesine fırsat vermeden ortak paydaları arttırıcı ve sosyal dokuyu sağlamlaştırıcı çalışmalarda bulunduğumuz kurucuları arasında bulunduğum milli birlik ve düşünce derneğinin yapmış olduğu genel kurul sonrasında genel başkan olarak göreve gelmiş bulunmaktayım Öncelikle beni bu göreve layık gören derneğimizin kurucu genel başkanı ve geçtiğimiz günlerde Sakarya Ticaret ve Sanayi odası meclis başkanlığına seçilen değerli büyüğüm Erdem Ercan’a geçmiş dönem genel merkez yöneticilerimize ve tüm delegelerimize teşekkürü borç bilirim. Sizler sayesinde devralmış olduğum bu sancağı ilahi kelimetullah için nizami alem davası şuuruyla taşıyacağıma ant içerim.

Çocuklarımıza miras bırakacağımız bu dava dün olduğu gibi bugün de aynı inanç Ve azimle devam edeceğim. Bizler Dinini vatanını ve milleti için fedakarlık yapmayı değil feda olmayı bu taşın altına sadece elini değil canını koymayı göze almış gençler olarak diyoruz ki düz yaşayacağız düz duracağız düz yürüyeceğiz dik duracağız doğru gideceğiz milli ve manevi değerleri gözeten bir aksiyon hareketi olan derneğimiz kazanılması gereken en büyük zaferin yarınlar  olduğundan emindir. Hayaını sevenin gelmesini istemediğimiz bu dikenli yolda kimseye hayal satmıyoruz. Çünkü bizler bu çileye talibiz kimsenin kayağına binmeyecek olan bizlerin batarsak da birlikte çıkarsak de birlikte olduğumuz bir teşkilat gemisi mevcuttur. Hiçbir siyasi bağı olmayan derneğimiz siyaseti bir fazilet yarışı olarak görmektedir. Şunuda demekte geri durmuyoruz; hiçbir siyasi oluşumun bizleri içinde barındıracak cesareti olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü siyaset güçlüden yana ama güçlü her zaman haklı değil. Bizler her zaman haklıdan yanayız çünkü biz güçlüyüz biz haklıdan yana bir siyaset üstüyüz. Eğer bir gün farzı kifayenin bize düştüğünü görürsek binlerce dava arkadaşımızla birlikte meydanları doldurmayı iyi biliriz. Sözlerimi şu cümleyle bitirmek istiyorum; Sistemden korkan Allah’tan korkmaz, Allah’tan korkan sistemden korkmaz. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum" dedi.

ef0c6824-afcb-4ff4-8da9-1e1a21ad0bb4b33bb5f9-f492-4a65-b4b3-f46b69f5e6866843b30d-0459-42fe-9110-3350851c81e83f937839-5fe8-413f-a9dc-3a6876990c76