Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Merkezi, Uluslararası Vuslat Platformu'nun konferans dizisine katıldı.

Düzce'de bir deprem daha! 3.3 ile sallandı Düzce'de bir deprem daha! 3.3 ile sallandı

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Hayati Özsipahi, beraberinde üyeleriyle birlikte Uluslararası Vuslat Platformunun Balıkesir'in Edremit ilçesinde gerçekleştirilen "Ufuktaki Yeni Türkiye: 2053'e Doğru Türkiye'nin Stratejik Adımları" başlıklı konferanslar dizisine katıldı.

Katıldıkları konferansla ilgili açıklama yapan Sipahi, "Genel merkezimizin değerli üyeleriyle birlikte Uluslararası Vuslat Platformunun Balıkesir'in Edremit ilçesinde gerçekleştirilen "Ufuktaki Yeni Türkiye: 2053'e Doğru Türkiye'nin Stratejik Adımları" başlıklı konferanslar dizisine katılım sağladık. Konferansta Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Sayın Bilal Erdoğan’a hediyemizi takdim ettik.

MBD Genel Başkanı Hayati Özsipahi; Darülaceze Başkanı saygıdeğer büyüğümüz Hamza Cebeci beyefendi ile geçmiş dönemlerde istişareler halindeydik. Kendisinin daveti ile birkaç kez konferanslara katılım sağlamıştık. Bu konferanslarda katılım ve istişareler çok önemlidir. Yeni ve Büyük Türkiye hayalimiz bizim en önemli düsturumuzdur.

Programda; "Ufuktaki Yeni Türkiye: 2053'e Doğru Türkiye'nin Stratejik Adımları konferanslarında, siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamı dönüştüren dijitalleşme başta olmak üzere dünyadaki yeni ekonomi politik eksenleri belirlemek, Türkiye'nin bekasını muhafaza etmek, tarihsel sorumluluğunu yerine getirmek, muhtemel iç çatışma, savaş ve ulusal tehditlerin üstesinden gelebilmek konusunda muvafık olmak için gereksinim duyulan ileri teknolojiler ile savunma sanayinin gelişimi irdelenmiştir."

Konferansta emeği geçen başta Uluslararası Vuslat Platformu ve Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’ye, Ev Sahipliği için Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’a teşekkür ederiz.

Ayrıca konferansta bizlerle yakından ilgilenen Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’a, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin’e, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’a, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’a, AK Parti Grup Başkanvekili, Tokat Milletvekili Av. Özlem Zengin’e, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’na, AK Parti MKYK Üyesi Belgin Uygur’a, AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Pakize Mutlu Aydemir’e, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci’ye ve tüm katılımcılara da teşekkür ederiz." dedi. 

IMG_5330IMG_5327