Medyabar'ın haberine göre, olay, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün arazi kiralama işlemleri sırasında bazı ihalelerin iptal olması sonrasında ortaya çıktı.
İlin bir çok noktasında 5 yıl süre ile çeşitli büyüklüklerde yapılan kiralama ihalelerinden Dağdibi mahallesinde bulunan 23 dönümlük arazinin çıkarılması taliplileri kızdırdı.
İkinci kez gerekçesiz bir şekilde iptal edilen ihalenin nedenlerini araştıran talipliler işin detaylarını öğrenince küplere bindi ve durumu CİMER’e bildirdi.

2 yıl önce kadar ilk kez ihaleye çıkan 23 dönümlük araziyi öğrenen bu MHP’li meclis üyesinin o tarihten bu yana araziyi hiçbir bedel ödemeden kullandığı ve tarım yaptığı öğrenildi.

Hazine arazisini ekip biçen bu meclis üyesi, arazinin yeniden ihaleye çıkması sonrasında harekete geçerek ihalede bu kiralamanın yapılmasını engelledi. 

Umarız bu yanlıştan dönülür. Şimdi merak edilen şu?

2 yıldır hazine arazisini ekip biçen ve buradan gelir elde eden bir meclis üyesinin devlete ödemesi gereken para, ceza vs ne olacak? Bu arazilerin kiralanarak devletin gelir elde etmesinin engellemesi doğrumu dur?