Milli Eğitim Bakanlığı tarafından büyük önem verilen “Değerler Eğitimi” konusunda Sakarya’da örnek bir farkındalık çalışması geldi. Serdivan ilçesinde Mehmet Zorlu İlkokulu 3-D sınıfı öğrencileri tarafından “Objektifimden Değerlerimiz” adlı projeye imza attı. Sınıf Öğretmeni Zeynep Atasever rehberliğinde öğrenciler bir yıl boyunca değerlerimiz ile ilgili fotoğraf çekti. Sevgi, saygı, merhamet, yardımlaşma, vatan sevgisi, hayvan sevgisi, arkadaşlık, paylaşma, dayanışma gibi değerler minik yüreklerin gözünden objektiflere yansıdı.

Toplum içerisinde bu değerlerin en güzel örneklerini yansıtan öğrencilerin bu çalışmaları düzenlenen sergi ile de kamuoyu ile paylaşıldı. Sergi açılışına Serdivan Kaymakamı Ali Candan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, Serdivan Belediyesi Kültür ve Yardım İşleri Müdürü İbrahim İkiz, okul müdürleri, öğrenciler ile veliler katıldı. Sergiyi gezen davetliler 3-D Sınıfı Öğretmeni Zeynep Atasever ile bu anlamlı projeye imza atan öğrencileri tebrik ederek, “Bu anlamlı sergide emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kariyer Zirvesi 2024’te iş dünyası ile buluştular Kariyer Zirvesi 2024’te iş dünyası ile buluştular

Sergi hakında bilgi veren Zeynep Atasever, “Öğrencilerimizin burada bir yıllık emeği var. Değerlerimizi belirledik. Sonra öğrencilerimiz bunları fotoğraf makinelerine yansıttılar. Ortaya bu harika çalışma çıktı. Amacımız toplumumuzda değerlerimizin kaybolmadığını, yaşatıldığını göstermek. Sakarya’nın bu konuda örnek olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca bunu yaparken gelecek kuşaklara da bu değerleri aktarmak istedik.” dedi. Öte yandan serginin yanı sıra öğrencilerin sergide yer almayan çektikleri diğer fotoğraflarından birer albüm oluşturan ATASEVER, öğrencilerine ömür boyu unutmayacakları bir anı vermiş oldu.

Thumbnail 100009247710000924831000092479