HALK54.COM
Hüseyin Cumalı'nın haberi

Define için öldürüldüğü iddia ediliyordu, yargılanan karı koca beraat etti Define için öldürüldüğü iddia ediliyordu, yargılanan karı koca beraat etti

Adapazarı'nda geçen Cumartesi gecesi meydana gelen olayda iki alkollü mekan çalışanları birbirine girmiş, olayda 1 kişi ölürken 6 kişide yaralanmıştı. Kanlı olay sonrasında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri her iki mekanda çalışan 6’sı hastanede 20 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerden 7 tabanca ile 2 tüfek ele geçirilirken, olayda kullanılan tabanca ve tüfeklerden 30 boş kovan polis tarafından toplandı. 

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından gözaltına alınan ve sorgusu tamamlanan 14 kişi sağlık kontrolü sonrasında geniş güvenlik önlemleriyle Sakarya Adliyesi’ne sevk edildi. Sevk edilen şüphelilerden bir kısmı savcılık sorgusu sonrasında serbest kalırken, bir kısmı ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan 14 kişiden 2’si adli kontrol şartıyla olmak üzere bütün şüpheliler serbest kaldı. Öte yandan halen hastanede tedavisi gören 5 şüpheli ise gözaltında bulunduruluyor.

KUNDAKCI ARANIYOR
Yaşanan bu kanlı olay sonrasında ise çatışmanın çıktığı alkollü eğlence mekanlarından biri dün akşam saatlerinde camları kırıldı. Polis bununla ilgili soruşturma başlattığı sırada ise yine dün gece yarısı aynı mekan kundaklandı. Olayla birlikte bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangın kontrol altına alınarak söndürülürken, mekanın kundaklandığı ileri sürülen öldürülen gencin bir yakını polis tarafından aranıyor.

NE OLMUŞTU!
Sakarya’nın Adapazarı ilçesi Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan alkollü eğlence mekanlarında çalışanlar müşterilerin tamamı gittikten sonra tartışmaya başladı. Gece saat 01.00 sırasında başlayan tartışmanın büyümesiyle birlikte taraflar birbirine girdi. Olay sırasında 21 Ahmet Toykar, 29 yaşındaki M.Ş., 44 yaşındaki C.Y., 45 yaşındaki N.C., 42 yaşındaki B.G., 32 yaşındaki İ.K. ve 50 yaşındaki T.K. ateşli silah ve aldıkları darbelerle yaralandı. Aşırı kan kaybeden 21 Ahmet Toykar kaldırıldığı hastanede can verdi.