Nurettin Eryılmaz

Esnaf ziyaretlerini sürdüren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Sakarya'ya geldi. Şehre giriş yapan Akşener, gün içerisinde Sakarya'nın kuzey ilçeleri Kocaali, Karasu ve Ferizli'de esnaf ziyaretleri gerçekleştirecek.

İYİ Parti lideri Akşener, Sakarya'daki esnaf ziyaretlerine ilk olarak Kocaali'den başladı. İlçe merkezine gelen Akşener, burada halka hitap etti.

31e07748-2f84-477b-9c87-d45766d44ea6

"SAKARYA'YA ÜÇÜNCÜ GELİŞİM"
Sakarya'ya üçüncü gelişi olduğunu anımsatan Akşener, burada halka hitap ettiği konuşmasında tam 2,5 yıldır esnafları tek tek dolaştığını ifade ederek "O dükkanların hiç birinin içinde ben herhangi bir siyaseti partiyi yermedim, kendi partimi övmedim, propaganda yapmadım. Çünkü derdimiz sizin derdinizi öğrenmek ve onu kamuoyunun gündemine taşımaktır. Biz hazırız, az kaldı. Allah'ın izni, sizin teveccühünüzle bütün bu dertleri çözeceğimiz günlere az kaldı." dedi.

AKŞENER'DEN KILIÇDAROĞLU'NA 'ALEVİ' ÖZRÜ
İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında söylediği "Alevi kimliği sunniler için endişe" ifadesi çok konuşulmuştu. Söz konusu sözleri kabul etmediğini söyleyen İYİ Parti lideri Meral Akşener, burada yaptığı konuşmada "Sayın Kılıçdaroğlu olmak üzere üzülen her bir kardeşimden İYİ Parti Genel Başkanı olarak özür diliyorum." dedi. 

Akşener, konuşmasının ardından ilçede esnaf ziyareti yaptı. 

AKŞENER'İN SAKARYA PROGRAMI
Sakarya’da aynı gün üç ilçeyi ziyaret edecek olan Akşener, ilk olarak Kocaali’de bir program gerçekleştirecek. saat 15:00’te Karasu’da olması beklenen Meral Akşener, Atatürk Bulvarı’nda esnaf ziyareti yapacak ve halka seslenecek. Akşener, Karasu programının ardından Ferizli’ye hareket edecek.