Başkan Uzun: Türkiye İttifakı'nın kuruluşu büyük bir adımla gerçekleşti Başkan Uzun: Türkiye İttifakı'nın kuruluşu büyük bir adımla gerçekleşti

31 Mart Pazar günü gerçekleşen yerel seçimlerde Sakarya'da Ferizli Belediyesi'ni kazanan İYİ Parti'de ülke genelinde hedeflenen başarıya ulaşılamayınca Genel Başkan Meral Akşener görevi bırakma kararı almıştı.

27 Nisan'da gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda genel başkanlığa Müsavat Dervişoğlu seçildi. 1 Mayıs günü parti genel merkezinde gerçekleştirilen devir teslim töreniyle görevi Dervişoğlu'na devreden Meral Akşener bir süre sonra telefonlarını da kapatarak ortadan kayboldu.

Cumhuriyet gazetesi Meral Akşener'in Sapanca'daki çiftliğinde kaldığını öne sürerken, Medyabar'ın haberine göre Sapanca'da böyle bir çiftlik bulunmuyor. Akşener'in Sapanca ilçe merkezindeki kayınvalidesine ait eve geldiği ve aynı gün eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'ı ziyaret ettiği öğrenildi.

Akşener'in geçtiğimiz yıllarda Kaynarca Birlik Mahallesinde inşa ettirdiği taş evde ailesiyle birlikte yaşamaya başladığı iddiası da doğrulanmazken, eski genel başkanın Ankara'da olduğu ifade edildi. Akşener'in ancak bayram tatilinde buraya gelebileceği belirtildi.

Meral Akşener'in kendi şahsi telefonlarını ve genel başkanlığı döneminde özel kalemliği gibi en yakın çalışma arkadaşlarının da telefonlarını kapattırdığı, parti yönetiminin değiştiği bu dönemde yeni yapılanmaya herhangi bir zarar gelmemesi için böyle bir yol izlediği belirtildi.