EQ son eki 2024'ten itibaren tekrar ortadan kalkmalıdır. EQE daha sonra tekrar E-Serisi olacaktı, EQS S-Serisi, SUV EQB de içten yanmalı motorlu kardeşi GLB gibi ticaret yapabilecekti. Stuttgart merkezli şirket böylece artık kafa karıştıran model portföyüne biraz daha düzen getirecekti.

Enkaz bölgesinde ateş başında sabahladılar Enkaz bölgesinde ateş başında sabahladılar

Mercedes'in gelecekte E versiyonlarını benzinli ve dizel motorlardan ayırmak için bir sayı mı yoksa ek bir harf mi vereceği henüz belli değil. Örneğin A 250 e'deki küçük E, şimdiye kadar benzinli ve elektrik motorlu eklenti versiyonunu temsil ediyordu.

E'nin gelecekte Stromer'ı tanımlaması oldukça olası: "EQE 300", "E 300 e" olabilir.

Diğer üreticilerin de isimleri karıştırma sorunu var. Örneğin Audi'de bazı Stromer'lar e-tron son ekine sahiptir (örneğin Q4 e-tron), ancak takma adı olmayan spor araba e-tron GT de var. BMW, örneğin i7 veya iX3 gibi elektrikli otomobillerin adına bir i ekleyerek bunu kendisi için nispeten kolaylaştırıyor. Ya Volkswagen? Wolfsburg, ID (ID.3, ID.4) adına güvenir, ancak numaralandırma ile tutarlı değil. Örneğin elektrikli Bulli'nin adı ID.Buzz ve Golf veya Polo gibi isimler de gelecekte elektrikle yaşayabilir.