Meteoroloji’den alınan son bilgilere göre, bugün ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in Toroslar Mevkii, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Adana çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Marmara, Ege, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgârın Güney Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun güneyinde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

“TEDBİRLİ OLUN”

Meteoroloji, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum oluşma riski, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

SARI VE TURUNCU KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve Ankara’nın da içerisinde bulunduğu 45 ili turuncu ve sarı kodla uyardı.

İşte sarı ve turuncu kod ile uyarılan iller:

Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bilecik, Burdur, Çanakkale, Çorum, Edirne, Eskişehir, Isparta, İzmir, Kayseri, Kırşehir, Konya, Manisa, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Zonguldak, Karaman, Bartın, Karabük, Amasya, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çankırı, Denizli, Erzincan, Gümüşhane, İstanbul, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Muğla, Samsun, Sivas, Tokat, Yozgat, Bayburt, Kırıkkale, Yalova, Düzce…

2412