Adapazarı Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na bırakılan bir çanta paniğe neden olmuştu. Bomba imha uzmanınca fünye ile patlatılan çantanın içerisinden spor ayakkabı ve kıyafetler çıkarken, gözaltına alınan ve sorgusu süren M.Ç.'nin daha önce sabıkası olduğu öğrenildi. 

Nurettin Eryılmaz
Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz gün Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na bırakılan şüpheli çanta, polisi alarma geçirdi. Ekipler, anıtın çevresini güvenlik şeridiyle kapatarak bomba imha uzmanına haber verdi.

Üniversiteli genç kız dehşeti yaşadı! Polis minibüs sürücüsünü arıyor Üniversiteli genç kız dehşeti yaşadı! Polis minibüs sürücüsünü arıyor

Bomba imha uzmanı şüpheli çantayı fünye ile patlattı. Fünye ile patlatılan çantanın içerisinden spor ayakkabı ve kıyafetler çıktı. 

Çantayı anıta bıraktığı tespit edilen M.Ç. ise polis ekiplerince gözaltına alındı. Polis merkezine götürülen M.Ç. burada sorguya alındı. Sorgusunun tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edilmesi beklenen M.Ç.'nin daha önceden sabıkasının olduğu öğrenildi.