Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Sivasspor- Galatasaray ve Gaziantep-Beşiktaş maçlarının tartışmalı pozisyonlarına ilişkin VAR kayıtlarını açıklamasının ardından Merkez Hakem Kurulu (MHK) söz konusu maçlardaki hakemlerle ilgili alınan tarihi kararları açıkladı.

ÖZGÜÇ TÜRKALP'E ARTIK GÖREV VERİLMEYECEK
MHK'den yapılan açıklamada Sivasspor - Galatasaray maçında önemli bir hakem hatası yapıldığını, maçın hakemi Erkan Özdamar ve VAR hakemi Özgüç Türkalp'e uzun süre görev verilmeyeceği duyuruldu. Gaziantep - Beşiktaş maçının hakemi Atilla Karaoğlan'ın da N'Koudou'yu atmayarak hatalı karar verdiğini açıkladı.

ATİLLA KARAOĞLAN, O POZİSYON İÇİN BÖYLE KONUŞMUŞ!
TFF, Süper Lig'de bir ilki yaparak son 1 haftadır tartışılan Gaziantep FK-Beşiktaş ve Sivasspor-Galatasaray maçının VAR kayıtlarını yayınladı.

Yayınlanan görüntüye göre; Gaziantep FK - Beşiktaş mücadelesinde hakem Atilla Karaoğlan, pozisyonda bir abartma olduğunu ve sarı kartını değiştirmeyeceğini söyledi.

"ABARTIYOR, BEN SARIDA KALACAĞIM"
Gaziantep'te N'Koudou ile Kitsiou arasında yaşanan pozisyon esnasındaki VAR konuşmaları:

Sakaryaspor Afrikalı futbolcuyu denemek için antrenmana çıkarttı Sakaryaspor Afrikalı futbolcuyu denemek için antrenmana çıkarttı

Atilla Karaoğlan: "İtiyor olarak gördüm, şiddet yok."

VAR: "Ben şiddet var olarak gördüm. Atilla, seni VAR'a davet ediyorum."

Atilla Karaoğlan: "Abi abartıyor ya, ben sarıda kalacağım."