MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül gündeme damga vuracak önemli açıklamalarda bulundu. HDP’lilerle mecliste girdiği son tartışmadan mültecilere kadar önemli açıklamalarda bulunan Bülbül, hayat pahalılığıyla ilgili açıklamalarda da bulundu.

TV264 ekranlarında her Cuma akşamı saat 21.00’de yayınlanan Gazeteciler Soruyor isimli tartışma programının bu haftaki konuğu MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili M. Levent Bülbül oldu. Gazeteciler Zafer tTkuş, Safa Polat, Hakan Turhan ve Hüseyin Cumalı’nın sorularını canlı yayında samimiyetle cevaplandıran Bülbül satır başlarında önemli mesajlar verdi. HDP’nin mecliste Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları hakkında söylemlerinin asla ve asla kabul edilemez olduğuna dikkat çeken Bülbül sert tavırlarını da ortaya koyduklarını dile getirdi.

Türkiye’nin sınır ötesinde sözde kurulmak istenen terör koridoruna hiçbir şekilde izin vermeyeceğini de dile getiren Bülbül, bölgeye istikrar gelmesi için TSK’nın bölgedeki operasyonlarının sürdüğünü anımsattı. Suriyeli mültecilerle ilgili Türkiye Cumhuriyeti’nin üzerine düşeni yaptığını ve bölgeye bir yandan istikrar getirilirken bir yandan da Suriyelilerin ülkelerine geri gönderildiğini anımsatan Bülbül, bölgenin terörden arındırılmadan Suriyelileri gönderilmesinin insanlık suçu olacağına da vurgu yaptı. 

NASA, Ay görevini üçüncü kez iptal etti NASA, Ay görevini üçüncü kez iptal etti

Ukrayna-Rusya Savaşı’nda Türkiye’den başka hiçbir ülkenin savaşın sona armasında samimi davranmadığının altını çizen Bülbül, savaşın sona erdirilmesi noktasında Türkiye’nin her iki ülke ile konuşabilen tek ülke olmasının önemine işaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sınır ötesi operasyonlar ve Ukrayna-Rusya savaşında önemli çalışmalara imza attığını da belirten Bülbül, ülkenin bekası noktasında Cumhur İttifakının üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğini anımsattı. 

Ülkedeki enflasyon ve hayat pahalığını iyi bildiklerini anımsatan Bülbül, “pandemi, savaşla birlikte dünya piyasalarındaki dalgalanma elbette bizi de etkiledi. Ama hükümetin birinci önceliği hayat pahalılığı ve halkın geçimiyle ilgili yaşanan daralmadır” dedi. Canlı yayında gazetecilerin sorularını cevaplayan Bülbül, "Sakarya’nın çevresi, doğal kaynaklarına zarar verebilecek bir durum olduğunda itiraz etmek, doğru hedefi göstermek bizim temel hedefimiz" diyerek, "Sakarya’mıza katma değer sağlayacak bütün projelerde Sakarya kazansın diye yanında olmak görevimizdir." ifadelerini kullandı. Sakarya'nın tarım arazileri ve OSB'lerin kurulması konusunda bir soruya cevap veren Bülbül, "Kirli sanayi istemiyoruz biz bu topraklarda” dedi.

Bülbül, “ Bu konuda Adalet ve Kalkınma Partisi de dile getiriyor. Bu konuda mutabıkız. Mutlak tarım arazilerine sanayi tesisleri yapılmasına karşıyız. Bu topraklarda imar çalışmalarının genişletilmesini de arzu etmiyoruz. Buna karşı tavrımız aynı devam ediyor. Üçüncü sınıf tarım arazisi, üçüncü sınıf kısmını kimse konuşmuyor. Tarım arazisi kısmını konuşuyor. Sakarya’nın her yeri tarım arazisi ona bakarsan. O zaman hiçbir sanayi tesisini kuramazsınız. Önemli olan mutlak tarım arazisi olarak tarif edilen yerlere sahip çıkmak. Bunlar bizim geleceğimiz” dedi.

Milletvekili adaylığıyla ilgili ‘Ankara veya İstanbul’dan aday olma ihtimaliniz var mı’ sorusu üzerine Bülbül, “Ben bu toprakların evladıyım” derken, Cumhur ittifakı belediyelerinin çalışmalarını da yakından takip ettiğini belirtti.  “Genel Başkanlılık düşünür müsünüz” sorusuna tepki gösteren Bülbül, “Biz hiçbir zaman böyle bir düşünce içinde olmayız. Genel Başkanımız sağ iken böyle bir düşünceyi hiçbir hücremiz düşünmez” dedi.