Milliyetçi Hareket Partisi Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci'nin söylemlerine yönelik bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

"Kendisine yönelik ilk ve son cevabımızdır" diyerek yazılı bir açıklama yayınlayan Milliyetçi Hareket Partisi Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Liderimiz Dr. Sn. Devlet Bahçeli’nin, “Birliğin teminatı, ülkenin çimentosu olarak” gördüğü Cumhur İttifakına yönelik Mübarek Kurban Bayramında bile fitne kazanı kaynatanlar, MHP’nin sinir uçlarıyla oynamaya ve kaos çıkarma planlarına göstere göstere devam etmektedir. Pandemi dönemi başta olmak üzere, deprem gecesi ve son olarak bayramda Cumhur İttifakının hizmetlerini, belediye başkanı ve adayını açık açık eleştirerek ittifakın ruhuna aykırı hareket etmekten, Belediye Başkanımıza saldırmaktan vazgeçmeyen AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci’nin ne yapmaya çalıştığını ve nereye varmak istediğini merakla takip etmekteyiz.
Kendisinin her platformda yaptığı gibi bu bayramda da partimize ve Başkanımız Sn. Turgut Babaoğlu’na yönelik söylemleri üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur. Bizim İttifakın kurumsal yapısına olan inancımız gereği kendisine yönelik ilk ve son cevabımızdır. Kamuoyunun önünde defalarca kez dönemin Cumhur İttifakı Hendek Belediye Başkanını eleştiren Sn. Milletvekili, 2019-2024 seçim kıyaslaması ile Ülkücü Harekete ve mensuplarına yönelik haddini aşan beyanlarda bulunmuştur. 2019 yılından bugüne Milliyetçi Hareket Partisinin İlçe Başkanı olarak görev yapan bana da cevap hakkı doğmuştur.
Sn. Milletvekilinin Akparti Hendek ilçe teşkilatında yapılan bayramlaşma programında 2019 yerel seçimlerinde MHP’lilerin oy vermediğini ima etmesi kişi kendinden bilir işi Atasözümün vücut bulmuş halidir. Ben ve Teşkilat mensuplarım 2018 / 2023 genel seçimleri ve 2019 / 2024 yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN ve Liderimiz Dr. Sn. Devlet BAHÇELİ’nin gösterdiği doğrultuda oy vermiş ve çalışmalarda bulunmuştur. Bayramlaşma programında Sn. Vekilimizin hemen yanında oturan 2019 yılı Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Sn. Ali Kemal SOFU hakkında 2019 yılında faaliyette olan MOSS Cafede ben ve 5 arkadaşımın olduğu bir ortamda bana rağmen seçim kazanmak isteyen ile başlayan sonu ahlak kurallarına uymayan kelimelerle devam eden cümlesini kendisine hatırlatmak isterim.
Seçim öncesi ve sonrasını tane tane izah edelim.
1- Hemşerilerimizin kararı elbette başımızın üstündedir. Burada nerede ne yanlış yapıldı, bu Cumhur İttifakının üzerinde çalışması gereken bir konudur.
2- Milletimizin oyuna ipotek koymuş ve zafer kazanmış komutan edasıyla, “ Mevcutları koruyamadı” diyerek kendi yaptığı her şeyi doğru bulan, her şeye kendi karar vermek isteyen, doğuştan haklı olmaya ve her şeyi bilen olmaya çalışmak milletimizin kararına saygısızlık olduğu gibi kabul edilemeyecek derece itici bir durumdur.
3- Ali İnci’nin kimi desteklediği bizi zerre bağlamaz ancak Cumhur İttifakının bir milletvekilinin ittifaka karşı olarak çalışması bizi bağlar.
4- Seçmenin sandıkta oy verme eğilimini, Cumhur İttifakının aktif yöneticilerinin ihanetiyle bir tutmak düpedüz şark ve tatlı su kurnazlığıdır. MHP seçmeni ya da AK Parti seçmeninin ittifaka oy vermemesi ittifakın çalışması gereken bir problemidir. Ancak yöneticilerin ittifak dışı davranışları ihanettir. Bunu bir tutmaya çalışanların akıl tutulması içinde oldukları açıkça ortadadır.
5- Sayın İnci’nin, “ Ben seçimde kaza yaptım evdeydim” sözünü kullanması milletimizin aklıyla alay etmesinden başka bir şey değildir. Aylarca evinde tedavi gören ve sağlığından her gün endişe ettiğimiz Sayın Vekilin evde olduğunu açıklamasıyla söylemiş olduğu doğru sayısı karşısında yüreğimize su serpildi.
6- Cumhur İttifakının paydaşlarının ittifak ruhuna karşı gelerek MHP’ye karşı yürütmeye çalıştığı operasyonlarda MHP’nin sinir uçlarıyla oynanmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.
7- Liderlerimizin, partilerin ve ittifakımızın aleyhine çalışmaktan vazgeçmeyen ve kendisini paydaş olarak görmediğimiz Sayın Ali İnci’yi partimize ve adayımıza dil uzatmaktan vazgeçmesi konusunda uyarıyoruz.

Akif Adnan Dizer'den açıklama geldi Akif Adnan Dizer'den açıklama geldi

Rabbim fitne peşinde koşanlara, aldatanlara, iftira ve karalama kampanyaları yapanlara fırsat vermesin. Unutulmamalı ki Cumhur İttifakı bir pazarlıkla ve çıkar üzerine kurulmadı; çıkarları için her türlü değeri ayakları altına alan, şahsi çıkarlarını her türlü değerden üstün gören yöneticilerden Milletimizi korusun.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."