DEVA Partisi'nde yeni il yönetimi belli oldu DEVA Partisi'nde yeni il yönetimi belli oldu

Cumhur İttifakı kapsamında Hendek Belediye Başkan adaylığı MHP'ye bırakılırken, MHP mevcut başkan Turgut Babaoğlu'nu aday gösterdi.

Bu süreçte AK Parti İl Başkan Yardımcılığından istifa ederek AK Parti'den aday adayı olan eski belediye başkanı İrfan Püsküllü de Büyük Birlik Partisi'ne geçerek bu partinin adayı oldu

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci'nin, ittifak ruhuna aykırı olarak Turgut Babaoğlu'nu değil, yakın dostu olan İrfan Püsküllü'yü desteklediği iddiaları da hep konuşuldu.

MHP yönetiminin konuyu AK Parti Genel Merkezi, hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kadar ilettikleri, Erdoğan'ın da Milletvekili İnci'yi uyardığı kulislerde kulaktan kulağa yayıldı.

31 Mart Pazar günü gerçekleşen seçimlerde Hendek'te kazanan Büyük Birlik Partisi adayı İrfan Püsküllü olurken, MHP'nin Sakarya'daki yöneticileri ile Milletvekili Ali İnci arasındaki gerginlik ete kemiğe büründü.

Cumhur İttifakı adayı olarak Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Yusuf Alemdar'ın görevi eski başkan Ekrem Yüce'den devralması sonrasında gerginlik gün yüzüne çıktı.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Oğuz Alkaş; Milletvekili Ali İnci ile aynı fotoğraf karesine girmek istemediklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve bir diğer AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan'ın ısrarlarına rağmen tepkisini açıkça ifade etti.