İYİ Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Selçuk Kılıçaslan Karasu’da İYİ Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Selçuk Kılıçaslan Karasu’da

HALK54

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası kararı verildi. Ceza 3 yıldan az olduğu için Ekrem İmamoğlu hapse girmeyecek. Karar İstinaf Mahkemesi ve Yargıtay'da kesinleşirse İmamoğlu'nun belediye başkanlığı düşecek, hiçbir seçimde aday olamayacak.

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Ekrem İmamoğlu'na YSK üyelerine hakaret gerekçesiyle verilen cezayı değerlendirdi. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akar, şu ifadeleri kullandı:

* İmamoğlu’nun yargılanmasına sebep olan eylemleri/hakaretleri sabit ve ceza alması hukuken gayet normal.

* Siyasi saik ile konuya bakarsak Cumhur İttifakı karşıtlığından ziyade malum masanın aday belirlenme sürecine hizmet eden ve hiç de samimi olmayan bir tabloyla karşı karşıyayız

* Buradan hukuki mağduriyet algısı ve devamında cazibesini kaybetmiş,boş gerçekliğiyle toplumda ifşa olmuş İmamoğlu’nun lansmanı dışında fazla bir şey çıkmaz.

* Neticede ifşaat devam eder,milli iradeye dayanarak siyasetini belirleyen Cumhur İttifakı da güçlenerek yoluna devam eder.