Milliyetçi Hareket Partisi Ferizli İlçe Başkanı Veysel Dikbaş, Ferizli Belediyesi Başkanı seçilen Mehmet Ata'nın İYİ Parti ilçe başkanı olduğu dönemde Kemalpaşa Mahallesi'nde yapılan 2 katlı binanın kaçak olarak inşa edildiği için eleştirdiğini ancak aynı ismin başkan seçilmesinin ardından kaçak yapı olarak eleştirdiği binaya yol hakkı verdiğini ifade etti.

MHP'li başkandan Başkan Ata'ya: 

Dikbaş, "Şimdi ki dönem belediye başkanı olan Mehmet Ata bey efendi, 2 belediye encümeninin kendisini uyarmasına karşılık ben ruhsat vermiyorum, yol hakkı veriyorum diyerek çıkışmış, kendi yetkilerini kullanarak kaçak yapının yol hakkını vermiştir. Sayın Ata'nın kaçak yapıya yol hakkı verme nedeni nedir? Dün tarım alanı üzerine yapılan kaçak dediği yapı bugün ne oldu da kaçak durumdan çıktı? Birilerine diyet mi ödüyor? Yoksa vefa borcumu var? diye sordu.


Dikbaş, ayrıca "Biz Milliyetçi Hareket partisi olarak söz verdik, Ferizli lehine olan her hayırlı işte sayın belediye başkanımızın sonuna kadar yanındayız. Ancak bu olmadı Mehmet Başkan olmadı; kişisel menfaatler uğruna alınacak kararların da sonuna kadar karşısında olacağımızı beyan ederiz.MHP'li başkandan Başkan Ata'ya: 


İşte seçimlerden önce İYİ Parti İlçe Başkanı olan Mehmet Ata'nın ocak ayında konuyla ilgili yaptığı açıklama:

Başkan Alemdar, bayramlaşma programlarına katıldı Başkan Alemdar, bayramlaşma programlarına katıldı

"Bu alanda kavaklık, su ürünleri gibi ekim ve dikimlerin yapılması gerekirken ev nasıl yapılıyor. AKP Ferizli İlçesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Ruhi Şenol tarafından ilçenin Karadiken altı mevkiisin de, imar kapsamından yaklaşık 2 kilometre uzakta 2 katlı ev yaptırıyor. Ve hatta inşaatın ‘’kaçak olmadığını iddia etmiyorum’’ diyerek bu yapının kaçak olduğunu kabul ediyor.

MHP'li başkandan Başkan Ata'ya: 

Ova kanuna giren bu alanda kavaklık, su ürünleri gibi ekim ve dikimlerin yapılması gerekirken, arazinin çevresinde kavak ağaçları varken buraya nasıl ev yapıyorlar?Diyelim ki bu alanda kanuna göre %5’lik inşaat yapma payı var. Yapılan inşaat izinli olsa bile (ki izni yok) inşaat alanının 75 m² olması lazım. Oysa bu inşaat 100 m²’lik bir alana yapılmış. Şimdi kamuoyuna soruyoruz. Ferizli İlçesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olan Ruhi Şenol bu inşaatı nasıl yaptı! Kim izin verdi!


Bu yapılan inşaat etik mi! Burada yapılan iş yasal mı! Yasal ise hangi izne göre yasal! Bu alanlar ne zaman imara açıldı! Bu alanda başka inşaat yapan var mı! Bir siyasetçi böyle iş yapar mı! Vatandaş yapsa nasıl olur! AK Parti Ferizli İlçe Teşkilatı bu kaçak yapıya ne diyor! AK Parti Ferizli İlçe Başkanı bu işe ne diyor! AK Partili Ferizli Belediye Başkanı bu işe ne diyor!