MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız, TBMM Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Muhammet Levent Bülbül, MYK Üyesi Nur Tuğba Aktay, MYK Üyesi Bülent Maşaoğlu’nun katıldığı program 29 Temmuz 2022 Cuma günü saat 10.00’da Belediye Kültür Merkezi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Kaynarca’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

MHP heyetini Kaynarca’da Belediye Başkanı Murat Kefli, MHP İlçe Başkanı Ekrem Baldan, ilçe yöneticileri, AK Parti ve MHP Belediye Meclisi üyeleri karşıladı. Belediye Başkanı Murat Kefli, makamında misafir ettiği MHP heyetine ilçe hakkında bilgiler verdi. 

SEÇİM İTTİFAKI DEĞİLİZ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız, dünyanın ekonomik kriz içinde bulunduğu ifade ederek, “Bizim ittifakımızı seçim ittifakı olarak anlamayın.  Ne zaman kurulduğu belli. Bir hain darbe gecesi temelleri atıldı ve kuruldu. Ülkenin başına getirilmek istenen hadiselere karşı iç ve dış mihraklara karşı hasmane tutumlara karşı ahlaki bir duruş milli bir duruştur bu duruş devam edecektir. Karşımızda genel başkanımızın tabiri ile zillet, bir altılı masa var” diye konuştu. 

YALNIZ TÜRKİYE DEĞİL DÜNYA KRİZDE

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muharrem Levent Bülbül de konuşmasının başında il il Anadolu toplantıları ve arkasından başlatılan ilçe ilçe Anadolu toplantıları hakkında bilgi verdi. Gittikleri her yerde vatandaşların sıcak karşılamalarıyla mutlu olduklarını belirten Bülbül, “Kaynarca’da gerçekleştirdiğimiz bu toplantıya katılan bizleri yalnız bırakmayan başta belediye başkanımız olmak üzere AK Parti ilçe başkanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarının değerli başkanlarına, muhtarlarımıza, değerli hanımefendilerimize, hemşehrilerimize teşekkür ederim. Kolay günlerden geçmediğimiz aşikar,  fakat bu zor günleri de aşabilecek dirayetli yapılar sayesinde ancak geçebiliriz. Sorunları inkar etmiyoruz. Bu sıkıntılar sadece Türkiye’de değil dünyada var. Dünya belirsizliğin olduğu bir kaostadır. Türkiye’de bundan etkileniyor. Türkiye şu anda ekonomik dinamizmini sürdürüyor” dedi. 

MHP heyeti toplantının son bölümünde muhtarların sorularını yanıtladı.

Toplantıdan sonra Kaynarca Muhtarlar Derneği Başkanı Türkan Öner konuklara çiçek verdi, teşkilat tarafından ilçenin meşhur lezzeti dartılı keşkek ikram edildi.