AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci hafta içi her gün Sakarya'nın kanalı Tv264 ekranlarında yayınlanan, Sevde Yıldız ve Ayşegül Kadıoğlu'nun sunduğu Sabah Kahvesi programının canlı yayın konuğu oldu.

Sakarya'nın milletvekilleri olarak her an Sakarya'nın iyiliği ve yükselmesi için çalıştıklarını ifade eden Vekil İnci, Sakarya'da sağlık alanında devam eden ve yapılacak olan çalışmalara değindi.

İnci, "Günlük olarak Sakarya için yaptığımız çalışmalar üst düzeyde. Dün Sağlık Bakanlığı'na gittik. En önemli mesele sağlıktır. Karasu'ya bir milyon insan geliyor. Hastanelerde tam tedarikli olmamız lazım.

Bakanımıza Sakarya'daki hastanelerle ilgili ve şehir hastanesmizin konumuyla alakalı görüşlerimizi ve düşünceleirmizi anlattık. Sağlıkla ilgili duruşumuzu sergiledik.

Milletvekilleri olarak yeni yatırılmlar için çalışmalar yapıyoruz. Erenler'de diş hastenesi için çalışmalar devam ediyor, Hendek'te kurulacak olan diş hastanesi için ise görüşmeler yaptık.

Biz gelir gelmez SEAH'a üçüncü emar makinesini indirdik. 2025 yılının sonuna doğru şehir hastanesi tamamlandığında Sakarya'nın hastane sorunu kalmayacak. Yeni doktorlar gelecek" ifadelerini kullandı.

Yusuf Alemdar’dan Sarı’ya ağabey nasihati Yusuf Alemdar’dan Sarı’ya ağabey nasihati

Yine dün Ankara'de gerçekleştirdikleri temaslarda Ulaştırma Bakanlığı'yla da belli konular hakkında fikir ve görüş alışverişi yaptığını ifade eden Vekil İnci, Karasu-Adapazarı tren yolu için yapılan projelerin devam ettiğini açıkladı.

Vekil İnci, "Yine dün, Ulaştırma Bakanı'yla bir görüşme yaptık. Karasu-Adapazarı tren yolu için projeler yenileniyor. Bunun üzerinde ciddi bir şekilde duruyoruz. Karasu'ya kadar giden tren yolu için ciddi görüşmeler yaptık" şeklinde konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'yla ortak çalışma halinde olduklarını ifade eden Ali İnci, Sakarya'nın deprem riskinin göz önünde bulundurularak hızl bir çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.

Kentsel dönüşüm için ciddi çalışmalar yapmak istediklerini söyleyen Vekil İnci, "Çevre Şehircilik Bakanımızla Sakarya'nın kentsel dönüşümünü masaya yatırdık. Sakarya'da 30 yılda bir deprem oluyor. Hızlı bir çalışma yapmalıyız dedik. Yarısı devletten yarısı vatandaştan projesini Sakarya'da da gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.