Sakarya'nın Hendek ilçesi Puna Ortaköy Mahallesi'nde İbrahim Ekici'ye ait mısır tarlasında 4 Kasım Cuma günü hasat yapıldığı sırada büyük oranda çürümüş bir ceset bulundu.

5 yıl ağır hapis cezasıyla aranan şahıs tutuklandı 5 yıl ağır hapis cezasıyla aranan şahıs tutuklandı

Köylülerin ihbarı üzerine olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi.Cumhuriyet Savcısı ve jandarma olay yeri inceleme ekiplerinin incelemesi sonrasında ceset, kimliği ve ölüm sebebinin belirlenebilmesi için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Korucuk kampüsündeki Adli Tıp Kurumu Ön Otopsi Merkezine kaldırıldı.
Cesedin, tarla sahibi İbrahim Ekici'nin yaklaşık 4 ay kayıp olarak aranan oğlu Oğuzhan Ekici'ye ait olduğu ihtimali üzerinde duruluyordu.

DNA'LAR EŞLEŞTİ, CENAZE TOPRAĞA VERİLECEK
Baba İbrahim Ekici ve eşinden alınan DNA örnekleri ve bulunan cesede dair buluntular İstanbul'daki Adli Tıp Kurumu Başkanlığına gönderildi.
Yapılan incelemeler sonrasında cesedin Oğuzhan Ekici'ye ait olduğu kesinleşti. Aileye teslim edilen cenaze, çarşamba günü Hendek Martinler Mahallesi Mezarlık camisinde kılınacak cenaze namazı sonrası mahalle mezarlığında toprağa verilecek.

ÖLÜM SEBEBİ İNTİHAR
Oğuzhan Ekici'nin ölüm sebebinin ateşli silahla intihar olduğu tespit edildi. Ekici'nin ticaretteki zararı sebebiyle ilçe merkezinde bulunan iş yerlerini kapattığı 10 milyon liraya yaklaşan borcu nedeniyle bunalımda olduğu ileri sürüldü. Ekici'nin kullandığı araç da kayıp olarak aranırken, cesedinin bulunduğu tarla yakınlarında bulunmuştu.

medyabar