Geçen 31 Mart günü yapılan mahalli idareler seçiminde Cumhur İttifakı AK Parti Serdivan Belediyesi Adayı Osman Çelik en yakın rakibi CHP Serdivan Belediyesi Adayı Aydoğan Arslan karşısında seçimi kazandı. Hayli çekişmeli geçen seçim gecesi sonunda sandıktan çıkan Çelik zaferini kutladığı saatlerde rakibi Arslan ise Sakarya Adliyesi’nde seçim sonuçlarını takip ediyordu.

AK Partili vekillere sert uyarı: "Adımlarınıza dikkat edin" AK Partili vekillere sert uyarı: "Adımlarınıza dikkat edin"

Kesin olmayan sonuçlarla Serdivan Belediye Başkanlığı’na kazanan Osman Çelik şehirde tebrikleri kabul ettiği sırada dün gece muhalefet Serdivan’daki lüks bir kafe-restoranda bir araya geldi. CHP Sakarya Milletvekili ve PM Üyesi Ecevit Keleş, CHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu, CHP Serdivan Belediyesi Adayı Aydoğan Arslan, Yeniden Refah Partisi Serdivan Belediyesi Adayı E. Erbakan Yaşar gibi bir çok ismin katıldığı toplantıda geçersiz oylar başta olmak üzere Serdivan’daki seçim sonuçlarına toplu bir şekilde itiraz kararı alındı.

Ancak yapılan bu toplantı aynı zamanda muhalefetin Serdivan’da 2’ye bölünmesine neden oldu. 

Dün akşam yapılan toplantıya İYİ Parti Serdivan İlçe Başkanlığı düzeyinde yapılan çağrıya ‘ret’ cevabı verildi. Konuyla ilgili olarak gazeteci Hüseyin Cumalı’ya konuşan İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Ahmet Uçak, “Serdivan’da yarışa giren bir çok siyasi partinin ilçe başkanları düzeyinde toplantı için bir davet yapıldı. Bizim partimize de ilçe başkanlığı düzeyinde toplantı daveti geldi. Ancak biz bu toplantı davetine sıcak bakmadık ve toplantıya katılmadık. Bizim Serdivan’daki seçimlere itiraz edecek bir durumumuz yok. Niye itiraz edelim! ” dedi.