Geçtiğimiz günlerde Hendek’te mezarlığın tabelasını söküyorlar ihbarı alan Akpınar Mahalle Muhtarı Ogün Gülmez, aracıyla mezarlığın bulunduğu mahalleye gitti.

Tabelanın söküldüğünü gören muhtar, düzelttikten sonra aracına bindiği sırada bir anda saldırıya uğradı.

Aracın camları bir anda kırıldı. Çevredekiler saldırı sırasında silah sesleri duyulduğunu iddia etti.

Saldırının ardından olay yerinden uzaklaşan muhtar Gülmez, polis ekiplerine haber verdi.

OLAYIN FAİLLERİ HENÜZ BELLİ OLMADI!

Olay ile ilgili henüz bir gözaltının olmadığı öğrenilirken polis ekipleri olayı gerçekleştiren kimliği belirsiz kişi veya kişileri araştırmaya devam ediyor. 

 Saldırı ile ilgili sosyal medyadan açıklamaya yapan muhtar Gülmez, “Dün akşam saatlerinde mahalle mezarlığında kişi veya kişiler tarafından aracın içinde iken gelen saldırı sonucunda çok şükür bir yara almadan atlatmış olduk.

Benim şahsi hiç kimse ile sorunum bu güne kadar olmamış olmazda. Ben yapıyor isem hak hukuk adaletli kimseyi ayırt etmeden kimsenin hakkını yemeden kimsenin zarar görmeden yol alınması konusunda yol aldığımız için mi yoksa yıllardır.

Şehir merkezinde bina yangını! Şehir merkezinde bina yangını!

Halkın ve devletin malını şahıslardan alıp halkın huzuruna açtığım için mi yoksa doğru tek yanlış tek deyip yol aldığımız için mi yoksa görev aldığımız günden bugüne yazı kışı halkın hizmetine koşa bilmek için verdiğim mücadele için mi bilmiyorum.

Amma birileri bir şekilde ders mi yoksa son uyarı mı veriyor bilmem amma sıkıntı büyük anlaşılan sorun yok elinizden gelenin fazlasını bekliyorum.” İfadelerini kullandı.