Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya şubesi ile Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hamilik Protokolü imzaladı. Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy ile MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu tarafından imzalanan protokolün eğitim camiası ve iş dünyasına hayırlı olması temenni edildi.

Sağlık alanında yeni düzenlemeler yasalaştı Sağlık alanında yeni düzenlemeler yasalaştı

Protokol töreninde, iş dünyası ile eğitim kurumlarının işbirliğini güçlendirmeyi hedefleyen MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu şu açıklamalara yer verdi: “Öğrencilere iş dünyası deneyimi kazandırarak onların mesleki gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Protokol kapsamında Erenler ilçesinde bulunan Şen Piliç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz ile iş adamları ve öğrenciler arasında mentorluk programları, staj imkanları ve mesleki eğitim etkinlikleri düzenlenmesi planlanıyoruz. Bu iş birliği ile öğrenciler, sektörel bilgi ve deneyimlerini artırma fırsatı bulacak, iş dünyasının dinamiklerini daha yakından tanıyacaklar.’ dedi.

Protokolle ilgili açıklamada bulunan Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy: ‘Bu işbirliği protokolü, MÜSİAD Sakarya Şubesi, Şen Piliç MTAL ve Meslek Lisesi arasında köprüler kurarak geleceğin iş gücünün yeteneklerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. İmzalanan bu protokolün, öğrencilere ve iş dünyasına katkı sağlayarak, birlikte başarıya ulaşma yolunda bir dönüm noktası olmasını diliyoruz. Öğrencilerimizin mesleki gelişimine olumlu katkı sağlayacak bu anlamlı adımın, iş dünyasındaki profesyonellerle genç nesli bir araya getirerek hayırlı ve başarılı bir geleceğe vesile olmasını temenni ederiz.’ dedi.

Müsi̇ad Sakarya Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ile Hamilik Protokolü Imzaladı2Müsi̇ad Sakarya Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ile Hamilik Protokolü Imzaladı