Sapanca İlçemizde gerçekleştirilen MÜSİAD Sakarya Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısını Genişletilmiş olarak Sektör Kurulu ve Komisyon Başkanlarıyla birlikte gerçekleştirerek Sapanca’daki üyeleriyle buluştu ve ardından bir dizi ziyaret yaptı.

MÜSİAD Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı ve Aşoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Selman Aşoğlu’nun ev sahipliği yaptığı toplantıya, Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Sektör Kurulu ve Komisyon Başkanları ve Sapanca Üyeleri katılım sağladı.

‘Mesleki Yeterlilik Denklik Süreci Başlatıyoruz’

Toplantıda, Satso Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Emrah Önal, Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde yürütülen Kalfalık, Ustalık süreçleri, Mesleki Yeterlilik Denklik Süreci ve Çırak Öğrenci Çalıştırma ve Devlet Destekleri ve Mesleki Eğitim Merkezi Programına yönelik sektörel bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantının ardından Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’i makamında iadeyi ziyaret yapan MÜSİAD Heyeti, bölgedeki çalışmalar ve yatırımlar hakkında istişarelerde bulundu.

Başkan Özen; “MÜSİAD’ın hem ülkemizin hem de ilimizin gelişimi için çeşitli sosyal sorumluluk projelerine de imza atan önemli sivil toplum kuruluşlarından biridir. MÜSİAD’ın ülke ekonomisine yön veren girişimcilerimiz ve üreticilerimizle birlikte önemli bir değer olduğunu görüyorum. Dernek Başkanı Sayın, Filizfidanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri nezdinde dernek çatısı altında faaliyetlerini sürdüren tüm iş insanlarına başarılar diliyorum ve nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu Başkan Özen’e ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederek, yaptıkları faaliyetler ve dernek hakkında bilgiler verdi.

Filizfidanoğlu, “Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’i ilçe adına gerçekleştirmiş olduğu başarılı hizmetleriyle takip ediyoruz. Bizlere düşen görev ve sorumluluklarda her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim” dedi

Ardından Sapanca’daki MÜSİAD Sakarya Üyeleri, USL Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Uslu, Üstler Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Üstübi, AKRA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gökhan Erkan, Göldibi Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Demir, Duyal İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Duygu Alptekin, Aşoğlu Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Selman Aşoğlu’nun iş yerlerini ve yatırım alanlarını ziyaret ederek çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler aldı. Sapanca İlçesinin gelişmesinde katkısı olan projeleri için teşekkür ederek işlerinde bereket diledi.