Müteahhitler Birliği Olağan Kongresi Süleyman Baş’ın divan başkanlığında yapıldı. Dernek binasında yapılan kongre saygı duruşu, istiklal marşı ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından yönetim ve denetim raporları okundu. Genel kurula Cumhur İttifakı AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik katıldı.

Genel kurul toplantısında konuşma yapan Müteahhitler Birliği başkanı Murat Bayrak, "Görevde olduğumuz süre boyunca; Şehrimize her dair her olayın içerisinde yer almaya, sosyal meselelerde katkı sunmaya, birlikteliği, dayanışmayı güçlendirmeye özen gösterdik. Her Ramazan ayında yönetim kurulu üyelerimizle, birlik üyelerimizle yetim ve öksüz kardeşlerimize kardeş olduk. İmkanlar dahilinde hazırlattığımız alışveriş çeklerimizi Valilik, kaymakamlık veya belediyeler eliyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya gayret ettik.

Sadece Ramazan ayında değil ihtiyaç halinde yılın her günü katkı sunmaktan geri durmadık.

6 ŞUBAT tarihinde yaşadığımız DEPREM FELAKETİNDE en hızlı aksiyon alan kurumlardan olduk. Yönetim Kurulumuz ve kıymetli üyelerimizin katkılarıyla topladığımız nakdi yardımı SAKARYA VALİLİĞİNE teslim ettik. Nakdi yardımın dışında gerek üyelerimiz gerekse birliğimiz bölgede ihtiyaç duyulan her konuya katkı verdi. Depremi yaşamış, acıların paylaşılarak azalacağını bilen Sakaryalı Müteahhitler olarak bölge ile bağımızı hiç koparmadık. Allah kimseye tekrarını yaşatmasın. Rabbim her daim birlikteliğimizi, dayanışma gücümüzü artırsın.

Sakaryalı müteahhitler olarak mesele Sakarya mesele Vatan olunca hiçbir olaydan geri durmadık, durmayacağız.

Sakarya Müteahhitler Birliği olarak şehrimize katkı sunan kurum ve kuruluşlarımız ile sıkı diyaloglar kurduk. Önceliğimiz üyelerimiz diyerek yatırımın kolaylaştırılması için kurumlar ile üyelerimizin arasında köprü olduk.

Yaptıklarımızı uzun uzun anlatmayacağım. Çok kıymetli misafirlerimiz var onlarında bizlere söyleyecekleri olacaktır.

Akyazı'da 5 kişinin öldüğü havuz faciasında aileler davayı Yargıtay'a taşıyacak Akyazı'da 5 kişinin öldüğü havuz faciasında aileler davayı Yargıtay'a taşıyacak

DEPREM BÖLGESİNDE bir şehiriz. Yeni dönemde KENTSEL DÖNÜŞÜM’de hızlı, yeni konut ve yaşam alanlarının belirlenip inşa edilme sürecinde her zamankinden daha hızlı bir dönem olsun istiyoruz.

Dönüşüm’de yeni yaşam ve ticaret alanlarının kurulup geliştirilmesinde üzerimize düşen ne görev olursa yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Sakarya Müteahhitler Birliğimizin Genel Kuruluna katılıp bizleri onurlandıran siz değerli konuklarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Yeni dönem üyelerimiz, şehrimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Genel kurul toplantı fotoğraf ardından son buldu.

2E6E0D45 4Bf2 4Ec5 Ae4F Cb9061Aa1F6A70D3B596 F35C 4531 80Fc Fc3A911D60BeC67A5A92 0154 4399 B341 E93571Ecb3FdC684E6Fa Ea8A 490E 92E0 62489613F957