Başkan Osman Çelik: “15 Temmuz gelecek nesiller için unutulmaz bir örnektir” Başkan Osman Çelik: “15 Temmuz gelecek nesiller için unutulmaz bir örnektir”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezinde farklı branşlarda başarılara imza atan özel gereksinimli bireyler karne heyecanı yaşadı. Dönem boyunca yeteneklerini keşfeden, sosyal hayatın merkezinde yer alan engelsiz yürekler, uzman eğitmenlerden derslerini aldı.

Tüm engellerin sevgiyle aşıldığı Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi’nde (SGM) Halk Oyunları, Koro, Drama, Ahşap Boyama, Görsel Sanatlar, Tarım – Ekoloji – Geri Dönüşüm, Hazeran, Çini, Seramik, Okuma – Yazma, Takı, Dikiş ve Bilgisayar olmak üzere 13 farklı branşta eğitim gören özel öğrenciler için karne töreni düzenlendi. Törende büyük heyecan ve mutluluk yaşandı.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, “Hem eğlenerek, hem öğrenerek öğrencilerimizle güzel bir dönem geçirdik. Bugün engelsiz hobi kurslarında eğitim gören öğrencilerimiz karnelerini aldı. Yaz dönemi kurslarımız ise 24-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Derslerimiz ise 1 Temmuz’da başlayacak. Öğrencilere sosyal hayatın merkezinde olma imkanı sunan, öğrenirken eğlendiren kurslarımıza tüm engelli vatandaşlarımızı bekliyoruz’ denildi.

Mutlulukları Görülmeye Değerdi Engelsiz Yüreklerin Karne Heyecanı 4Mutlulukları Görülmeye Değerdi Engelsiz Yüreklerin Karne Heyecanı 5Mutlulukları Görülmeye Değerdi Engelsiz Yüreklerin Karne Heyecanı 3Mutlulukları Görülmeye Değerdi Engelsiz Yüreklerin Karne Heyecanı 2Mutlulukları Görülmeye Değerdi Engelsiz Yüreklerin Karne Heyecanı