Kılıçdaroğlu Hendek'te Gaffar Okkan'ın mezarını ziyaret etti Kılıçdaroğlu Hendek'te Gaffar Okkan'ın mezarını ziyaret etti

TV264 ekranlarında yayınlanan Artı Eksi isimli programda ortalık karıştı. Kahramanmaraş merkezli 2 yıkıcı deprem ve Sakarya’daki yatay mimarinin konuşulduğu o anlarda Coşkun Bilir bir anda, “Ben zamanında Zeki Toçoğlu’na ‘iki katlı bina yaptırma, 3 katlı yaptır. Çark Caddesi’nde 2 katlı işyerleri var” dedi. Kırtasiyeci Coşkun Bilir’in bu sözlerine ise gazeteci Hüseyin Cumalı tepki gösterdi. 

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi sonrasında merhum Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, bir önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve halen görevde bulunan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin asla çok katlı binaya izin vermediğini belirterek, “Allah hepsinden razı olsun. Onların sayesinde Sakarya’da yatay mimari var” dedi.  

Ancak Zeki Toçoğlu hakkında ağır eleştirilerini sürdüren Coşkun Bilir ve ona yandan destek veren Kunduracı Odası başkanı Kemal Turgaç’a tepki gösteren Hüseyin Cumalı, “ Bu kadar nankör olmayın. İnsanları bu kadar kolay harcamayın. Çocuklarından, ailelerinden zaman ayıran bu insanlara nankörlük yapmayın” dedi. Sakarya’da 2 katlı bina yapılmadığını anımsatan Cumalı, “Zemin üstü 2 kattan 40 santim arttırılarak 3 kata izin verildi. Bunu çarptırtmayın” diye konuştu.

Bir zamanlar Zeki Toçoğlu’nun dizinin dibinden ayrılmayan, Hüseyin Cumalı ile yaptığı programda Zeki Toçoğlu’na methiyeler düzen Coşkun Bilir bu kez de, “Zeki Toçoğlu Sakaryaspor’u üst liğe çıkaramadı. Şampiyon yapamadı. Bunu Ekrem yüce yaptı” deyince ortalık daha da karıştı.