Hendek ilçesi Köprübaşı Mahallesi’nde yaşayan Necmi Taşkın (65), 12 Mart 2024 tarihinde Ramazan’ın ikinci günü iftarın ardından, eşine ‘kahvehaneye gidiyorum’ diyerek evden ayrıldı. Daha sonrasında kendisine bir daha ulaşamayan eşi Resmiye Taşkın ve yakınları durumu polis ekiplerine bildirdi.

Silahla kendini vurdu Silahla kendini vurdu

Her yerde aranan Taşkın'dan herhangi bir ize rastlanmazken, ailesi ise hayatından endişe ediyor. 

65 yaşındaki Necmi Taşkın’dan 70 gündür haber alamayan ablaları Havva ve Emine, kardeşlerini aramak için Müge Anlı stüdyolarına geldi.

İddiaya göre 12 Mart'ta kayıplara karışan Necmi Taşkın'ın kaybolduğuna dair beraber yaşadığı eski eşinin çelişkili anlatımları vardı. Necmi Taşkın'ın ablası Emine, Emine, "Kaybolduğu bana karısı telefon ederek söyledi. Kardeşin kayıp dedi. Ne zamandan beri dedim. 3'üncü günü bitmiş, 4'üncü günü beni arayıp söylüyor. Polise gidip bildirdiniz mi dedim, resimleri alıp kayıp bürosuna bildirdik dedi. Karısı öyle deyince ben ağabeyimi aradım. Ne yaptınız karakola gidince dedim, ne karakolu kızım benim karakoldan haberim yok dedi.Niye gideyim karakola dedi, bende Necmi kayıp ya dedim. Benim haberim yok dedi. Kardeşimi arıyoruz, haber var mı diye hiç bir şey yok." dedi.

Çelişki iddiaların yanı sıra bir diğer iddia o ki, beraber yaşadığı eski eşi ve oğlu Necmi Taşkın'ın aranmasına engel olmaya çalışmışlardı.

Taşkın'ın selektör yapan 2 araçtan birine bindikten sonra bir daha görülmediği iddialar arasında.