Sakarya eşi doktor olan bir kadın doktor, “eşimi ölümle tehdit ediyorlar. Yardım edin” çığlığı kısa sürede sosyal medyada patlama yaptı. Twitter’de hızla yayınlan bu çığlıkla birlikte Sakarya hakkında da hayli olumsuz tweetler atıldı.

Hüseyin Cumalı’nın haberi

NE OLMUŞTU!

Konya Şehir Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapan 47 yaşındaki Ekrem Karakaya’yı Konya Yunak Hastanesi’nde gevenlikçi olarak görev yapan 39 yaşındaki  Hacı Mehmet Akçay annesinin ölümünden sorumlu tutarak katletmişti. Yaşanan bu olay ülke çapında büyük üzüntü ve acıya sebep olurken, ülke genelinde sağlık çalışanlarına yapılan şiddet ve ölümlü sonuçlanan hain saldırılan protesto edilmişti. Halen tazeliğini koruyan bu olayın yüreklerde acısı dinmeden bu kez de Sakarya’da ölümcül bir tehdit sosyal medyada büyük tepki aldı.

SAVCI EL KOYMUŞ

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kırık kolundan ameliyat olan ve kolu alçıya alınan bir şahıs kolundaki şişlik ve morluklar nedeniyle önce ameliyatı yapan doktor ve ekibini tehdit etti. Bu tehditle birlikte Cumhuriyet Savcılığı’na yapılan suç duyurusuyla birlikte olaya polis dahil oldu. Savcılıkta hem şahsın hem de tehdit edilen doktor ve ekibinin ifadesi alındı. Mahkemelik olan tarafların süreci devam ederken aynı şahıs bu kez de Kurban Bayramı öncesi kontrol için gittiği Ortopedi ve Travmatoloji Servisi’nde görevli Fikret K. isimli doktoru tehdit etti.

ÖLÜMCÜL TEHDİT

Kurban Bayramı öncesinde yapılan bu tehditle birlikte Dr. Fikret S. kendisini tehdit eden şahısla ilgili polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Ancak son aylarda sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddet ve sonu ölümle sonuçlanan olaylarla sarsılan tehdit eline doktorun kendisi gibi sağlıklı olan eşi Tuğba S. yapılan tehdidi sosyal medya hesabından duyurdu. Twitter hesabından bir tweet alan Tuğba S. yardım istedi.

184’Ü ARAYIP

Tuğba S., “Herkese merhaba ortopedi doktoru eşimin (meslektaşım) bir hastası 184’ü arayıp ‘o doktoru Konya’daki doktor gibi öldüreceğim’ diyerek tehdit edildi. Bunu sağlık bakanlığı eşimi arayarak ‘kendinizi koruyun’ diye eşime bildirdi. Daha #ekremkarakayanın katledilmesinin üstünden kaç gün geçti ki ? Bir değil iki değil biz bu şiddetle ne kadar nereye kadar devam edeceğiz? Mesleğimizi bu şekilde nasıl yapabiliriz? Artık sesimizi duyurmak istiyoruz!!!” dedi.

SOSYAL MEDYA KARIŞTI

Eşini 184’ü arayarak tehdit edilmesini Twitter hesabından bildiren Tuğba S.’nin yardım çağrısına binlerce kişiden cevap geldi. Özellikle Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi olan 184'ü arayarak "Seni Konya'daki doktor gibi öldüreceğim" diye tehdit eden şahısla ilgili Dr. Fikret S.’nin aranıp, ‘kendinizi koruyun’ şeklinde tavsiye bulunulmasına herkesimden tepki ve öfke sesi yükseldi. Sağlık çalışanlarının can güvenliği kalmadığını anımsatan binlerce kişi, “Ruhsatlı silah mı alalım! Çelik Yelek mi giyelim! Kendimizi biz nasıl koruyalım! Ne yapalım” gibi serzenişlerde bulundu.

BAKAN FAHRETTİN KOCA

İnsanlara hizmet eden en kutsal mesleği icra eden doktor eşinin bir hasta tarafından tehdit edilmesi karşısında sosyal medya hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ünlü sanatçı Haluk Levent, ünlü sanatçı Cem Yılmaz gibi bir çok isme de bildiren T.S. ‘nin attığı #SağlıktaSiddeteHayır  #hekimlerkatlediliyor  #ölümtehditi “ binlerce yorum geldi.

SAKARYA’YA HAKARET

Yaşanan bu üzücü tabloyla birlikte bazı kendini bilmezler ise Sakarya’yı hedef aldı. Feyk hesaplardan “Bir kere bizi şaşırt Sakarya”, “Rezalet”, “Sakarya halkı bir başka”, “Şaşırdık mı”, “Muz Cumhuriyeti”, “Sakarya böyle bir yer”, “Sakarya’da hepsi ve fazlası olur” gibi bir çok yakışıksız ve asılsız tweetler atıldı. Bu tweetlere de Sakaryalılar tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi eleştirilerine yanıt: Hani her taraf çökmüştü, yollar tıklım tıklım dolu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi eleştirilerine yanıt: Hani her taraf çökmüştü, yollar tıklım tıklım dolu

İNCELEME

Bütün bu yaşananlarla ilgili Sakarya Cumhuriyet Savcılığı adli, Sağlık İl Müdürlüğü’nün ise başlattığı idari incelemesi sürüyor.