31 Mart 2024'te gerçekleşen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, Akyazı ilçesinin Yunus Emre Mahallesi'nde 9 adayın yarıştığı muhtarlık seçimlerini kazanan Mustafa Gündoğdu, seçimden bir hafta sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

Gündoğdu'nun vefatı mahallede büyük üzüntüye neden olurken, Akyazı Kaymakamlı'ğının kararıyla muhtarlık görevi aza Adem Düzenli'ye verilmişti. 

Gündoğdu'nun vefatı sonrasında YSK, Yunus Emre Mahallesi muhtarlığı seçimleri ile ilgili yeni bir karar aldı. YSK'nın aldığı karar göre Yunus Emre Mahallesi muhtarlık seçimlerinin yeniden yapılmasına karar verildi.

Alınan karara göre, muhtarlık seçimleri için yeni bir askıya çıkılmayacak. 31 Mart seçimlerinde kullanılan seçmen listesi tekrar değerlendirilecek ve seçim süreci bu listeye göre işleyecek. Adaylık için başvuruda bulunmayan ancak yeniden yapılan seçimlere katılmak isteyenlerin aday olabileceği belirtildi. 

Eczacılardan İsrail'e katliam tepkisi Eczacılardan İsrail'e katliam tepkisi

Yeniden düzenlenecek muhtarlık seçiminin tarihi 2 Haziran olarak belirlenirken, geçici muhtar olarak göreve gelen Adem Düzenli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, seçime kadar muhtarlık görevinden alacağı maaşı Mustafa Gündoğdu'nun ailesine hibe edileceğini duyurdu.