O balık türlerinin av yasağı kalktı O balık türlerinin av yasağı kalktı

Sakarya İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulunun 14.Toplantısı Sakarya Valiliği 5 No’lu toplantı salonunda Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey’in başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığını temsilen “Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı” ile kurul üyesi kurum temsilcileri katıldı.

 TRENLE BİSİKLETLİ TURİST GETİRİLECEK
 İstanbul ve çevre illerden tren ile belirli saatlerde yerli ve yabancı turistlerin ilimize bisikletleri ile gelmesini amaçlayan, günübirlik ya da konaklamalı olabilecek, “bisiklet temalı tren projesi” ile ilgili akademisyen ve kurul üyeleri tarafından değerlendirme yapılarak, konu ile ilgili yapılan çalışmaların raporlaştırılmasına ve ilgili kurumlar nezdinde görüşmeler yapılmasına karar verildi. "Sapanca Gölü'nün etrafını kesintisiz dolaşacak Bisiklet Yolu" Projesi ile ilgili kurumlar arası çalışma yapılmasına karar verildi.

 “Sakarya Turizmi Dijital Veri Tabanı” Çalışma Grubu tarafından yapılan ilk toplantı sonuçları kurul üyeleri ve konunun uzmanları tarafından değerlendirilirken; ayrıca bir önceki kurul kararı gereği “Gastronomi Turizmi”, “Doğa Turizmi” ve “Kültür Turizmi” Çalışma Grupları kuruldu. 6-9 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenen ve Valiliğimizce katılım sağlanan ATM Dubai fuarı konusunda kurul üyelerine bilgi verildi. Kurul üyelerinin görüş, istek ve önerilerinin ardından toplantı sona erdi.