HALK54.COM
Hüseyin Cumalı/ÖZEL

İstanbul’dan evine dönen üniversite öğrencisi Merve’yi yolcu minibüsünde darp eden ve plastik kelepçeyle ellerini bağladıktan sonra cinsel tacizde bulunan Serdar Serkan Y. kelimenin tam anlamıyla kriminal çıktı. Genç kıza dehşeti yaşatan yolcu minibüsü şoförü Serdar Serkan Y.’nin 2020 yılında karıştığı olaylar sonrasında sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ‘bu kadarda olmaz’ dedirtti.

28 MART 2020
Türkiye’nin konuştuğu ve 30 sabıka kaydı bulunan serdar Serkan Y. tarihler 28 Mart 2020’i gösterdiğinde Kocaeli İl Emniyet müdürlüğü’nün düzenlediği baskınla gözaltına alındı. Kocaeli’nin Körfez ve Gebze ilçelerinde yaşayan ve koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş üstü 5 yaşlı vatandaşın dolandırılma olayının şüphelisi olan Serdar Sekan Y. ve ekibi kendilerini savcı ve polis olarak tanıttı. Banka hesaplarının FETÖ silahlı terör örgütü tarafından ele geçirildiğini ve banka hesaplarındaki paraları çekerek kendilerine teslim etmeleri gerektiğini söyledi.

VE TUTUKLANDI
Serdar Serkan Y. bu yolla 20 bin TL, bin 750 dolar, 80 euro, 7 adet bilezik, 3 kolye, 2 saat, 4 bileklik, 20 çeyrek altın, 7 yüzük, 1 kolye ucu, üzerinde Osmanlı Tuğrası bulunan 3 altın, 1 Türkiye Cumhuriyeti ibareli altın dolandırdı. 5 vatandaşın durumu polise bildirmesinin ardından Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Serkan Serdar Y., kardeşi Serkan Y. ve M.R.D. isimli şahsı gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler mahkeme tarafından tutuklanırken, ele geçirilen para ve ziynet eşyaları ise sahiplerine teslim edildi.

27 HAZİRAN 2020
Kocaeli’nde yaşanan bu olaydan 3 ay sonra ise Serdar Serkan Y. bu kez Sakarya’nın Serdivan İlçesi’nde ortaya çıktı. Kendini polis ve savcı olarak tanıtarak şahıs İ.Ü. ile N.Ü. çiftini 270 bin TL dolandırdı. Serdivan ilçesi Meşeli Mahallesi’nde oturan İ.Ü. ve N.Ü. çiftini arayan Serdar Serkan Y. kendini savcı gibi tanıttı. Telefonunun diğer ucundaki N.Ü.’ye eşi ve kendi adına kayıtlı 10 adet telefon numarası bulunduğunu ve bu numaralar ile dolandırıcılık yapıldığını söyleyerek, evlerinde bulunan para üzerinde inceleme yapılmak üzere teslim alacaklarını ifade ederek telefonu kapattılar. 

EVE KADAR GELDİ
Daha sonrasında eşi N.Ü.’ye arayanların dolandırıcı olabileceğini söyleyen İ.Ü., jandarma karakoluna giderek durumu anlattı ve telefonda dolandırıcıları tekrar aradı. Kendisinin jandarma karakolunda olduğunu belirten İ.Ü.’ye Serdivan İlçe Emniyetine gelmesi gerektiğini söyleyen şüpheliler tekrar telefonu kapattı. Bu esnada daha önceden evin adresini alan başka bir çete üyesi, ticari araçla evin bulunduğu yere doğru giderken telefonla N.Ü.’yü tekrar arayarak, eşi İ.Ü.’nün karakolda gözaltında olduğunu ve parayı vermemesi durumunda eşinin tutuklanıp hapse gireceğini belirterek paraya almaya geldiklerini belirtti.

4b6e7925-405a-4dea-834e-8e595ec31000

270 BİN TL’Yİ ALDI
Eve gelerek kendisini savcı olarak tanıtan kişiye 270 bin TL parayı kendi elleriyle veren N.Ü., eve gelen eşine durumu anlatınca dolandırıcılık olayı gün yüzüne çıktı. Durumun tekrar jandarmaya bildirilmesi üzerine JASAT ekiplerince onlarca güvenlik kamerası, KGYS ile PTS kayıtları incelemeye alındı. Yaklaşık bin 600 araç üzerinde çalışma yapan ekiplerce mahalleye giriş yapan ticari taksinin plakasından taksi şoförüne ulaştı. Şoförün ifadesine başvuran ekipler, şahsın 3 ay öncesinde Kocaeli Emniyet Müdürlüğünce aynı şekildeki dolandırıcılık olayına karışan ve tutuklandıktan sonra 2 ay sonra serbest kalan Serdar Serkan Y. isimli şahıs olduğunu tespit etti.

541212fe-0946-4512-bb8f-ec3c081e2c8a

30 BİN TL HARCAMIŞ
Yapılan araştırmalarda Serdar Serkan Y.’nin cezaevinden çıktığı, bu şekilde dolandırıcılık olayından hakkında 5 adet adli işlem yapıldığı öğrenilerek adresi tespit edildi. Şahıs, adresine yapılan operasyonda yakalandı. Serdar Serkan Y., yapılan çapraz sorgulamalar sonucu kardeşinin evine sakladığı 240 bin TL’yi jandarmaya teslim eden şahıs gözaltına alınırken eksik olan 30 bin TL ile ise borçlarını ödediğini beyan etti. Diğer şebeke üyelerinin kimlik ve adres tespitine yönelik çalışma başlatılırken, teslim alınan para sahiplerine teslim edildi.

Sessiz protesto Sessiz protesto

b9946654-ff89-4682-9461-b5a1b98f8cf8

O ARSIZ VE YÜZSÜZ PAYLAŞIM
Bütün bu yaşananlar sonrasında sosyal medya hesabından yanına eşini alan Serdar Serkan Y., “Sakarya Serdivan’da ve Kocaeli Körfez, Gebze’de ne kadar dolandırıcılık varsa ben yaptım. En iyi parayı dün Serdivan Meşeli köyünden, 18 Nisan Caddesi’nden 230 bin Tl aldım hamile kadından… Şu an eşim Reyhan ile keyif yapıyoruz para ile… Kocaeli Körfez bekle beni yine geliyorum” paylaşımında bulundu. 2020 yılında kendini savcı ve polis olarak tanıtan ve insanların canını yaktıktan sonra yüzsüz ve arsız şekilde paylaşımlarda bulunan Serdar Serkan Y. sosyal medyada büyük tepki almıştı.  

x1x1-14