Öğrencilerin zihinsel, sosyal, duygusal, fiziksel ve ahlaki açıdan gelişimlerini desteklemeyi hedefleyen bu etkinliklerde öğrenciler, eğlenirken öğrenmenin mutluluğunu ve coşkusunu tadarak keyifli zaman geçirdi.

Faydalı Etkinlikler

Bakanlık planının dışında ihtiyaç doğrultusunda okul yönetimleri tarafından yapılan ek planlamalarla okul ve çevre şartları göz önünde bulundurularak kendi içlerinde güzel ve verimli bir hafta geçiren öğrencilerin mutlulukları da fotoğraf karelerine yansıdı.

Tatil Öncesi Enerji

Geleneksel çocuk oyunları, futbol, basketbol, voleybol turnuvaları, resim ve el sanatları sergileri, koro çalışmaları, alanlarında uzman konuklarla gerçekleştirilen söyleşilerle zenginleştirilen son hafta etkinlikleri öğrencilerin yaz tatiline iyi bir şekilde başlamasına vesilesi oldu.

İyi Örnekler

İl bazında 552 bilgi yarışması, 158 yıl sonu kermesi, 590 yetenek paylaşımları, 1112 dilimizin zenginlikleri faaliyetleri, 298 gezi ve piknik, 454 tecrübe paylaşımları, 248 yıl sonu sergisi, 162 söyleşi ve panel, 327 takas saati faaliyetleri ile dolu dolu bir süreç geçiren öğrenciler, sosyal sorumluluk ve duyarlılık noktasında iyi örnekler sergilemenin gururunu da yaşadı.

Faaliyet Haftasında Kazanılan Değerler

İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş; Millî Eğitim Bakanlığının 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı boyunca uygulamayı planladığı “Yıl Sonu Faaliyet Haftası’’ etkinliklerinin, Sakarya ilindeki tüm okullarda öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin katılımı, desteğini alarak coşku ve heyecanla kutlamanın gururunu yaşadıklarını, belirtti.

Özgüven kazanma, sosyal sorumluluk bilincini yerleştirme, yeteneklerini fark etme ve geliştirme fırsatının sunulduğu bu etkinliklerinin çok kıymetli olduğunu önemle vurgulayan Bakırtaş: “Türkiye Yüzyılı” perspektifinde öğrencilerimizin nerede, neler yapması gerektiğini görmesini, millî ve manevi duyguları özümsemesini sağlamak ana gayemizdir.” şeklinde düşüncelerini belirtti.

SEAH’ta kemoterapi gören hastalara moral olacak değişim SEAH’ta kemoterapi gören hastalara moral olacak değişim

Görsel 3 (1)Görsel 2 (1)Görsel 5 (1)