Yeni Adana Stadyumu’nda oynanan Bodrum FK final maçıyla birlikte Süper Lig hayalini başka sezona bırakan Sakaryaspor, 15 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan kongreye odaklandı.

Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç’in aday olmayacağı kongre öncesinde başkanlık için Türk Metal Sendikası Sakarya Şube Başkanı Olcay Meriç ve arkadaşlarının hazırlık yaptığı öne sürülmüştü.

Türk Metal Sendikası Sakarya Şube Başkanı Olcay Meriç, Sakaryaspor'da yapılacak olan başkanlık seçimlerine aday olacağına yönelik çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

Meriç, "Son günlerde şahsımın Sakaryaspor Kulübü Başkanlığına aday olacağı yönünde çeşitli mecralarda haberler yer almakta ve bu haberler kulübümüzün üyeleri arasında yanlış anlamalara sebep olmaktadır. Bu vesileyle, Sakaryaspor Kulübü Başkanlığı için aday olmadığımı belirtmek isterim." dedi.

Meriç, açıklamasında şunları kaydetti:

"Sakaryaspor Kulübü’nün değerli taraftarları

Yaklaşan genel kurul toplantısında Sakaryaspor Kulübü Başkanlığı için aday olacağım yönünde çıkan haberler nedeniyle, aşağıdaki hususları açıklama gereği duymaktayım.

EURO 2024'te VAR pozisyonları ekrana yansıtılacak EURO 2024'te VAR pozisyonları ekrana yansıtılacak

Son günlerde şahsımın Sakaryaspor Kulübü Başkanlığına aday olacağı yönünde çeşitli mecralarda haberler yer almakta ve bu haberler kulübümüzün üyeleri arasında yanlış anlamalara sebep olmaktadır. Bu vesileyle, Sakaryaspor Kulübü Başkanlığı için aday olmadığımı belirtmek isterim.

Sakaryaspor Kulübü'nün başarısı ve istikrarı her zaman önceliğim olmuştur. Ancak, mevcut koşullar ve kişisel sebeplerden dolayı Sakaryaspor Kulübü Başkanlığı için aday olmayacağımı resmen bildiririm.

Kulübümüzün gelecekteki çalışmalarında başarılar diler, yeni başkan ve yönetim kuruluna şimdiden kolaylıklar ve başarılar temenni ederim. Sakaryaspor’un bir parçası olmaktan her zaman gurur duyduğumu belirtir, saygılarımı sunarım."